דרכון ספרדי לילדיכם? כך תעשו זאת

דרכון ספרדי לילדיכם? כך תעשו זאת

ספרד מאפשרת להנפיק דרכון ספרדי לישראלים גם כשמדובר בקטינים. חושבים להתחיל בתהליך עבור ילדיכם? המדריך הבא כולל את כל הפרטים על השלבים שבדרך

ספרד איננה רק מעצמת כדורגל עולמית. עבור משפחות ישראליות רבות ספרד הייתה קהילה ובית, במשך דורות על גבי דורות. על סמך אותו קשר היסטורי הוצאת דרכון ליהודים יוצאי ספרד מתאפשרת גם כיום. תהליך הנפקת דרכון ספרדי עשוי להיות מעט מורכב כשמדובר בבוגרים, אך קטינים מתחת מגיל 18 זכאים להקלות משמעותיות וחשובות. אם אתם מעוניינים להנפיק דרכון אירופאי לילדיכם, אזרחות ספרדית יכולה להיות הבחירה הנכונה עבורכם. בסעיפים הבאים נעבור על השלבים העיקריים אותם יש לבצע בדרך להנפקת הדרכון. 

כיצד מתקשרת הזכאות לדרכון ספרדי לחוק משנת 2015?

החוק שאישרה ממשלת ספרד בשנת 2015, ושהסדיר את הדרך לאזרחות ספרדית לישראלים רבים, מאפשר הוצאת דרכון ספרדי לישראלים שיוכיחו את הקשר של משפחתם לקהילת יוצאי ספרד ולמגורשי ספרד מסוף המאה ה-15. מאחר שספרד חברה באיחוד האירופי, קבלת אזרחות ספרדית מקנה דרכון אירופאי ויחד איתו אינספור הזדמנויות עתידיות. אפשרות להתגורר במרבית ארצות אירופה, ללמוד באופן מסובסד או ללא עלות, לעבוד במדינות האיחוד ולקבל ויזת מבקר אוטומטית במרבית מדינות העולם. 

ההליך

קבלת אזרחות ספרדית מצריכה מהפונים להוכיח את הקשר שלהם לקהילת יוצאי ספרד באמצעות מסמכים ועדויות. עליהם להוכיח זיקה מיוחדת לספרד ולעמוד בכל הקריטריונים שהוגדרו על ידי הממשל הספרדי. כאשר מדובר בבגיר, הוכחת הזיקה למדינה נעשית באמצעות בחינת אילן היוחסין של הפונה לצד מעבר שתי בחינות בקיאות בידיעת השפה וההיסטוריה הספרדית. בשלבים הבאים, עליו גם להגיע למדריד לצורך חתימה וראיון מול נוטריון.

אצל ילדים לעומת זאת, ההליך פשוט יותר. לאחר איסוף המסמכים הממשלתיים בהם תעודת לידה ותעודת יושר (עבור ילדים מעל גיל 16), נשלחים המסמכים המתורגמים אל הפדרציה היהודית לצורך קבלת אישור. ילדים אינם צריכים לעבור מבחני בקיאות וידיעת שפה, אבל הוריהם צריכים לצרף עבורם מסמכים נוספים: 

• כרטיס חבר  ממכון “סרוונטס” על שם ההורים

• אישור לימודים מהמוסד בו לומדים הילדים

בשלב הבא יש להגיש את מסמכי הילדים למשרד הפנים במדריד, לקראת הגעה לחתימה וראיון מול נוטריון. במקרים מסוג זה רק האפוטרופוסים של הקטין מחויבים בהגעה, ואין צורך שהוא יצטרף אליהם בעצמו. במקרה שרק אחד מהאפוטרופוסים צפוי לטוס למדריד, עליו להביא עמו ייפוי כוח נוטריוני מהאפוטרופוס השני. לאחר קבלת תעודת לידה ספרדית מממשלת ספרד, יכולים ההורים לגשת עם ילדיהם לשגרירות ספרד בארץ או בעולם לצורך קבלת תעודות זהות ודרכון ספרדי.

אם ילדיי עוברים את התהליך, האם גם אני כהורה מחויב בו?

הורים רבים שמחים להיעזר באפשרות של אזרחות ספרדית כדי להבטיח לילדיהם אפשרויות לימוד, תעסוקה ומגורים באירופה לכשיגדלו. הסדרת אזרחות ספרדית לילדים איננה מחייבת הסדרת אזרחות גם להורים, כך שאינכם חייבים לעבור את התהליך אם אין לכם צורך בכך. בפספורטוגו אנו מלווים ישראלים רבים לאורך תהליך הוכחת הקשר ההיסטורי לספרד ופורטוגל, עד לקבלת דרכון אירופאי. מאחר שההליך הפורטוגלי פשוט יותר עבור מבוגרים משום שהוא אינו מחייב ידיעת השפה או טיסה לחו”ל, המומחים שלנו יכולים לבחון את זכאותכם לקבלת אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי גם אם ילדיכם עוברים תהליך הוצאת דרכון ספרדי.  נשמע לעמוד לרשותכם לבדיקת זכאות ללא עלות. 

 

בדקו עכשיו זכאותכם בחינם

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן