בקשה לדרכון ליוצאי ספרד 2018-11-15T15:58:30+00:00

בקשה לדרכון ליוצאי ספרד

לפני כמה מאות שנים עברה קהילת יהדות ספרד טלטלה איומה. גירוש יהודי ספרד, קהילה מיוחדת, תוססת, משכילה ופעילה, היווה מכה קשה ליהודים ובדיעבד, גם לספרד עצמה. על אותו בסיס היסטורי, ניתן כיום להגיש בקשה לדרכון ליוצאי ספרד. אגב, דבר דומה קרה בקהילת פורטוגל. על אותו משקל, ניתן להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית ישראלים. מכיוון שמדובר בפרוצדורה קונסטיטוציונית, נהוג להיעזר לאורך הדרך בעורכי דין. עורכי הדין הבקיאים בכך יודעים לא רק כיצד להגיש בקשה לדרכון ליוצאי ספרד אלא גם כיצד לחתור לבניית תיק על בסיס מסמכים מתאימים. וגם אם נדמה לכם שלא קיים תיעוד שכזה, בכל זאת ניתן להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי לישראלים. חברת פספורטוגו תוכל לסייע לכם בכך, לרבות ביצוע מחקר אילנות יוחסין כדי לבסס את זכאותכם לדרכון.

דרכון ספרדי – דרכון אירופאי

כאשר מגישים בקשה לדרכון ליוצאי ספרד מקבלים למעשה הרבה יותר מאשר זכות למגורים, עבודה או לימודים בספרד. בדומה לכך, בקשה לדרכון פורטוגל תתאים גם אם אין לכם כוונה לעבור להתגורר מחר בבוקר בפורטוגל דווקא. דרכון ספרדי או פורטוגלי מהווה כיום דרכון אירופאי לכל דבר. בכך, מקבלים זכות חוקית מיידית לעבוד, ללמוד, להתגורר או לטייל באירופה ללא קושי.

יש המגישים בקשה לדרכון ליוצאי ספרד על סמך הסבא או הסבתא או על סמך דורות קודמים, לא עבור עצמם בלבד. בקשה לאזרחות פורטוגלית ישראלים תוכל לאפשר לדור ההמשך, בעתיד לבוא, קבלת דרכון ספרדי, פורטוגלי או אירופאי, ביתר קלות.

מוצאים תיעוד משפחתי

יש כאלה המגישים בקשה לדרכון ליוצאי ספרד כאשר הם יודעים בדיוק באיזו שנה עזבה המשפחה את ספרד ולאיזו מדינה או מדינות עברו משם. אחרים, יודעים רק קטעי דברים ויש גם כאלה שבכלל לא בטוחים שניתן להוכיח כי המשפחה הייתה חלק מקהילת ספרד – פורטוגל. הגשת בקשה לדרכון פורטוגל לישראלים או לחילופין דרכון ספרדי יכולה להיעשות גם אם דומה שחסר תיעוד היסטורי או משפחתי מהותי. הכיצד? חברת פספורטוגו לא רק מגישה בקשה לדרכון פורטוגל. בחברה יושבים מומחים לחקר שושלות יוחסין ועורכי דין הנמצאים בקשר עם קהילת ספרד ופורטוגל. כך, ניתן למצוא תיעוד ומסמכים, לרבות כאלה שדומה היה כי אבדו לבלי שוב.

 

נגישות