דרכון פורטוגלי – יתרונות מרכזיים שכדאי להכיר

דרכון פורטוגלי – יתרונות מרכזיים שכדאי להכיר

מה הופך את הדרכון הפורטוגלי למבוקש כל כך ברחבי העולם ולמה עבור ישראלים מדובר בהזדמנות שחשוב לנצל? 

השינוי בחוק הפורטוגלי הנוגע לצאצאי מגורשי ספרד, יוצר עבור ישראלים רבים הזדמנות לזכות באחד מהדרכונים ה”חזקים” בעולם. דירוג הדרכונים העולמי לשנת 2018 של חברת Henley הציב את הדרכון הפורטוגלי במקום החמישי, שכן הוא מאפשר לבעליו כניסה ללא הנפקת ויזה מראש ל-186 מדינות ברחבי העולם. ישראל, לשם ההשוואה, נמצאת באותו דירוג במקום ה-21, עם דרכון שמאפשר כניסה ל-161מדינות ללא ויזה בהליך מקדים. 

להנפקת דרכון פורטוגלי יתרונות רבים נוספים, משום שמדובר בדרכון אירופאי לכל דבר. דרכון כזה הופך את בעליו לאזרח האיחוד האירופי, ולכן מהווה לא רק סמל סטטוס אלא גם תעודת ביטוח הכרחית. תעודה כזו מגנה על ביטחון המשפחה ומאפשרת לממש אינספור הזדמנויות במגוון מדינות.

אלה כמה מיתרונותיה העיקריים של בעלות על דרכון פורטוגלי:

1. יכולת התניידות ברחבי אירופה

בעלי אזרחות פורטוגלית שהנפיקו דרכון אירופאי יכולים ליהנות ממגורים, לימודים ואפיקי תעסוקה בכל אחת מ-28 מדינות האיחוד. המשמעות היא שאם אתם חושבים על מגורים בחו”ל, אינכם חייבים להשתקע בפורטוגל. תוכלו להגר אל כל אחת ממדינות האיחוד האירופי, וגם ללמוד או לעבוד בה ללא צורך באישור כמו ויזת סטודנט או ויזת עבודה.

2. לימודים במוסדות המובילים בעולם

אזרחי האיחוד האירופי יכולים ללמוד לתואר ראשון או לתארים מתקדמים במוסדות האקדמיים המובילים בתחומם, תוך שהם נהנים מתנאי קבלה ומשכר לימוד מועדף, ולעתים אף לומדים ללא עלות.

3. קבלת אישור עבודה במדינות רבות בעולם

דרכון אירופאי מאפשר לעבוד במגוון ארצות, בתוך אירופה ומחוץ לה, עכשיו או בעתיד. היכולת לעבוד במדינה זרה ללא שום בעיה ותוך קבלת כל הזכויות של אזרחי המקום היא זכות ששמורה למעטים. מסיבה זו, בעלות על דרכון נוסף מעניקה רוגע נפשי ומגן כלכלי בכל שלב בחיים, גם לצעירים אחרי צבא וגם לבעלי משפחות שמנסים את מזלם במקום חדש. אפילו במדינות בעלי חוקים נוקשים, כמו למשל ארצות הברית, אזרחי האיחוד זוכים להקלות בקבלת האישור הנכסף. 

4. צבירת ניסיון תעסוקתי מגוון

גם אם אינכם מתכוונים לעבור לחו”ל באופן קבוע, עבודה באירופה יכולה להוות פתח לזינוק בקריירה שלכם. מדובר בהזדמנות מעולה לזכות בניסיון יוצא דופן, ולהרוויח קורות חיים מרשימים בשובכם לארץ. עבור בעלי עסקים זהו פתח ליצור קשרים עם חברות אחרות, לחסוך בהוצאות מס וכדומה.

5. השקעה בנדל”ן

אם בעבר ישראלים רבים יכלו ליהנות מהכנסה פאסיבית באמצעות השקעה בנדל”ן, כיום האטרקטיביות של שוק הדירות להשקעה נמצאת בצניחה. רכישת הנכס עלתה משמעית, כך שההכנסות מהשכרתו ירדו באופן דרסטי. במצב כזה, השקעה בנדל”ן בחו”ל היא אפיק שהולך ונעשה פופולארי, בייחוד בתנאים שמוענקים לאזרחי המדינה בה משקיעים.

6. אפשרות לבחור בכל רגע נתון

כאמור, להנפקת דרכון פורטוגלי יתרונות רבים, שהעיקרי שבהם הוא שהזכויות המוענקות לבעליו אינן מוגבלות בזמן. מכאן, גם אם אינכם מתכננים כרגע שינוי בחייכם – זהו פתח לקבלת החלטות משמעותיות בעתיד. עבור ילדיכם הצעירים מדובר בהזדמנות לממש את שאיפותיהם אחרי הצבא או במהלך הלימודים, וגם אם היה לכם חלום לשנות אווירה דווקא עם היציאה לגמלאות – תוכלו לממש אותו. מדובר בתעודת ביטוח שניתנת להנפקה עכשיו, כדי לזכות ביכולת להגשים חלומות גדולים בהמשך.

ההחלטה לעבור תהליך להוצאת אזרחות פורטוגלית היא החלטה אחראית שרבים מבצעים כדי לדאוג לבני משפחתם, בייחוד במציאות מאתגרת מבחינה כלכלית וביטחונית. כדי לוודא שהוא גם יסתיים בהצלחה, מומלץ שלא להגיע אליו ללא היערכות נכונה. 

אם אינכם בטוחים שיש ברשותכם את כל המסמכים הנחוצים, אם אתם זקוקים לעזרה בתרגומם או בהכנת עצי משפחה, חשוב שתפנו למומחים. בפספורטוגו אנו מתמחים בבדיקת הזכאות להנפקת דרכון פורטוגלי עבור לקוחותינו ובהכנת תיקי בקשה מלאים בהתאם לחקיקה העדכנית. נוטריונים, מתורגמנים וגנאולוגים מקצועיים ישמחו ללוות אתכם לאורך כל הדרך, עד להשלמת התהליך וקבלת הדרכון שלכם. 

 

 

בדקו עכשיו זכאותכם בחינם

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן