בשנים האחרונות פתחה פורטוגל את שעריה בפני ישראלים רבים, שיכולים לקבל אזרחות ודרכון אירופאי. אספנו עבורכם את התשובות לשאלה מה הופך את הדרכון הזה למבוקש כל כך.

על אף שפורטוגל הינה מדינה לא גדולה, היא בעלת היסטוריה מרשימה, נופים עוצרי נשימה והישגים בתחומים רבים. בשנים האחרונות זכתה פורטוגל להפוך ליעד נחשק בעיני ישראלים, לא רק בזכות כל אלה אלא גם לאור החלטות חקיקה  שהפכו רבים לזכאים לדרכון פורטוגלי.

החלטות אלה הביאו את ממשלת פורטוגל לקרוא מחדש לצאצאי היהודים שחיו בה במאה ה-15, וגורשו באותה תקופה על ידי המלך מנואל הראשון. אישור החוק מהווה פתח עבור לא מעט ישראלים לקבלת תעודת לידה פורטוגלית, ובעקבותיה גם דרכון פורטוגלי

אם יש לכם שורשים בפורטוגל או בספרד השכנה, הנפקת אזרחות פורטוגלית רלוונטית גם לכם. אבל רגע לפני הכניסה לתהליך, ייתכן שאתם תוהים מהי בעצם הכדאיות של הוצאת דרכון פורטוגלי.

אלה כמה מהיתרונות של מימוש זכאות דרכון פורטוגלי:

1. זכויות אזרחיות ב-28 מדינות האיחוד האירופי

מאז הצטרפה פורטוגל לאיחוד האירופי ב-1986, הוצאת דרכון פורטוגלי הופכת אתכם לאזרחי האיחוד האירופי. דרכון פורטוגלי מעניק גישה ישירה לכל אותן הטבות שמהן נהנים כל אזרחי אירופה, ותיקים, חדשים וחוזרים. מדובר למשל באפשרות ללמוד בחינם או במחיר מסובסד בכל מוסדות הלימוד המובילים באירופה, לעבוד באופן חוקי בכל אחת מ28 מדינות האיחוד, ליהנות מצבירת זכויות סוציאליות כמו פנסיה, ימי חופשה ועוד.

2. ויזה אוטומטית לארצות הברית ולאוסטרליה

דרכון אירופאי מאפשר לקבל ויזת תייר לארצות הברית ולאוסטרליה באופן אוטומטי לכל החיים. ויזה מסוג זה יכולה להועיל מאוד לעיתונאים, לסטודנטים, למטיילים, למשפחות וליחידים, מכיוון והיא מאפשרת שהייה של 3 חודשים בגבולות ארה”ב ואוסטרליה ללא שום הכנות או אישורים מיוחדים.

3. אפשרויות מגורים חוקיות באירופה

בנוסף לעבודה או לימודים, דרכון פורטוגלי גם מעניק אפשרות מגורים ורכישת נדל”ן בכל אחת ממדינות האיחוד. מכאן, שגם אם אינכם מתכננים מגורים בפורטוגל בשום שלב, תוכלו לממש הזדמנויות מגורים באופן מיידי בכל אחד מהיעדים הגדולים והמסקרנים באיחוד האירופאי.

4. הדרך לעבודה במדינות מחוץ לאיחוד קלה יותר

רוצים לעבוד בארצות הברית או בקנדה? הדרך לקבלת אישור עבודה עבור אזרחי האיחוד האירופי ביעדים הללו פשוטה יותר בזכות האזרחות הפורטוגלית. לדוגמה, על מנת לעבוד בארה”ב למשך תקופה של עד שלושה חודשים, כל מה שנדרש לעשות הוא להגיש בקשת כניסה. בנוסף, אם הגעתם לארה”ב על מנת לרכוש השכלה, אישור של ויזת סטודנט מעניק לכם מספר שעות בכל חודש על מנת לעבוד בצורה חוקית.

5. ניתן לבקר ביותר יעדים ברחבי העולם

באמצעות דרכון אירופאי ניתן לטייל באופן חופשי גם ביעדים שהכניסה אליהם אסורה לישראלים, כגון דובאי, אינדונזיה או מלזיה. בסך הכל הדרכון מאפשר כניסה ל-185 מדינות בעולם.

6. צבירת ניסיון תעסוקתי בינלאומי

גם אם אינכם מתכוונים לעבור לחו”ל באופן קבוע, עבודה באירופה יכולה להוות פתח לזינוק בקריירה שלכם. מדובר בהזדמנות מעולה לזכות בניסיון מגוון, ולהרוויח קורות חיים מרשימים בשובכם לארץ. דרכון פורטוגלי מהווה פתח עבור בעלי עסקים ליצור קשרים עם חברות נוספות, לחסוך בהוצאות מס ולפתוח אפיק של קהל לקוחות חדש, גם מחוץ לישראל.

7. אפשרות להשקיע בנדל”ן בחו”ל

האטרקטיביות של שוק הדירות להשקעה בישראל נמצאת בצניחה. במצב כזה, השקעה בנדל”ן בחו”ל נעשית פופולארית, במיוחד כשמדובר בהשקעה שניתנת בתנאים של מקומיים, שיכולה להיות רווחית ומניבה בהשוואה למחירי הנדל”ן בארץ.

8. מדובר בהליך פשוט שאינו מצריך מעבר מבחנים

בהשוואה להנפקת אזרחות ודרכון של שאר מדינות האיחוד, ההליך הפורטוגלי ידידותי יחסית. הוא מצריך אמנם העברת בקשה לאישור הקהילה היהודית בפורטוגל והגשת מסמכים לממשלת פורטוגל, אך אינכם צריכים להוכיח ידיעה של השפה או לנסוע לפורטוגל בפועל, למעשה אפשר לעשות את כל התהליך מגבולות הארץ.

9. תעודת ביטוח שעוברת לילדים

לכל מי שחושב על צאצאיו שאולי ירצו יום אחד ללמוד בחו”ל, או לפתח קריירה מעבר לגבולות ישראל, הדרכון האירופאי יגדיל את סל האפשרויות שלהם לעתיד.

מעוניינים להתחיל בתהליך? בפספורטוגו נשמח להקל עליכם. אנו מתמחים בליווי ישראלים רבים כל הדרך עד למטרה הנכספת, מתוך בקיאות בכל ההיבטים המעשיים והבירוקרטיים. מאחר שהבקשה לאזרחות חייבת להתבסס על היותם של המבקשים נצר לקהילה פורטוגלית או ספרדית, אנו מבצעים חקר היסטוריה משפחתית עבור כל מבקש. הדבר נעשה בסיוע חוקרי שורשים (גנאלוגים) ומחלקה משפטית בין-לאומית שמונה 15 עורכי דין ונוטריונים, בארץ ובפורטוגל, כמו גם בסיוע הקהילה היהודית המקומית. חברת פספורטוגו מטפלת גם בהגשת כל המסמכים לממשלה לרבות טיפול בקבלת תעודת הזהות בקונסוליה. אם עד עכשיו לא ניסיתם לבדוק את זכאותכם לקבלת דרכון פורטוגלי, זו ההזדמנות לעשות את הצעד הראשון.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print