מה הופך את הדרכון הפורטוגלי למבוקש כל כך ברחבי העולם ולמה עבור ישראלים רבים מדובר בהזדמנות שחשוב לנצל?

השינוי בחוק הפורטוגלי הנוגע לצאצאי מגורשי ספרד, יצר עבור מיליוני ישראלים הזדמנות לזכות באחד מהדרכונים ה”חזקים” בעולם. דירוג הדרכונים העולמי לשנת 2018 של חברת Henley הציב את הדרכון הפורטוגלי במקום החמישי, שכן הוא מאפשר לבעליו כניסה ללא הנפקת ויזה מראש ל-185 מדינות ברחבי העולם. ישראל, לשם ההשוואה, נמצאת באותו דירוג במקום ה-21, עם דרכון שמאפשר כניסה ל-161 מדינות ללא ויזה בהליך מקדים.

להנפקת דרכון פורטוגלי יתרונות רבים נוספים, משום שמדובר בדרכון אירופאי לכל דבר. דרכון כזה הופך את המחזיק בו לאזרח האיחוד האירופי, ולכן מהווה לא רק סמל סטטוס אלא גם תעודת ביטוח הכרחית. תעודה כזו מגנה על ביטחון המשפחה ומאפשרת לממש אינספור הזדמנויות במגוון מדינות.

אלה כמה מהיתרונות העיקריים שדרכון פורטוגלי מקנה:

1. זכויות אזרחיות ברחבי אירופה

בעלי אזרחות פורטוגלית שהנפיקו דרכון אירופאי יכולים ליהנות ממגורים, לימודים ואפיקי תעסוקה בכל אחת מ-28 מדינות האיחוד. המשמעות היא שאם אתם חושבים על מגורים בחו”ל, אינכם חייבים להשתקע בפורטוגל. תוכלו להגר אל כל אחת ממדינות האיחוד האירופי, וגם ללמוד או לעבוד בה ללא צורך באישור מיוחד (כמו ויזת סטודנט או ויזת עבודה) כמו כל אזרח אירופאי אחר.

2. לימודים מסובסדים במוסדות המובילים בעולם

אזרחי האיחוד האירופי יכולים ללמוד לתואר ראשון או לתארים מתקדמים במוסדות האקדמיים המובילים בתחומם, תוך שהם נהנים מתנאי קבלה ומשכר לימוד מועדף, ולעתים אף לומדים ללא עלות.

3. אפשרויות עבודה חוקיות במדינות רבות בעולם

דרכון אירופאי מאפשר לעבוד במגוון ארצות, בתוך אירופה ומחוץ לה, עכשיו או בעתיד. היכולת לעבוד במדינה זרה ללא שום בעיה ותוך קבלת כל הזכויות של אזרחי המקום היא זכות ששמורה למעטים. מסיבה זו, בעלות על דרכון נוסף מעניקה רוגע נפשי ומגן כלכלי בכל שלב בחיים, גם לצעירים אחרי צבא וגם למשפחות שרוצות להתפתח במקום חדש. אפילו במדינות בעלי חוקים נוקשים, כמו למשל ארצות הברית, אזרחי האיחוד זוכים להקלות בקבלת האישור הנכסף.

5. תנועה חופשית ב-185 מדינות

לאלו מכם שהם אנשי העולם הגדול, אוהבים לטייל ומרגישים שהעולם הוא כפר גלובלי, אזרחות פורטוגלית תאפשר לכם לטייל באופן חופשי בלא פחות מ-185 מדינות. בין מדינות אלו נכללות מדינות כמו ארה”ב ואוסטרליה, אליהן תקבלו ויזת תייר אוטומטית, וגם מדינות שאסורות לכניסה לישראלים, כמו דובאי, אינדונזיה ובאלי, שידועות במיוחד בשל הטבע יוצא הדופן שנמצא בגבולותיהן.

5. צבירת ניסיון תעסוקתי מגוון

גם אם אינכם מתכוונים לעבור לחו”ל באופן קבוע, עבודה באירופה יכולה להוות פתח לזינוק בקריירה שלכם. מדובר בהזדמנות מעולה לזכות בניסיון יוצא דופן ולהרוויח קורות חיים מרשימים בשובכם לארץ. עבור בעלי עסקים זהו פתח ליצור קשרים עם חברות אחרות, לחסוך בהוצאות מס וכדומה.

6. השקעה בנדל”ן

אם בעבר ישראלים רבים יכלו ליהנות מהכנסה פאסיבית באמצעות השקעה בנדל”ן, כיום האטרקטיביות של שוק הדירות להשקעה נמצאת בצניחה. במצב כזה, השקעה בנדל”ן בחו”ל היא אפיק שהולך ונעשה פופולארי, בייחוד בתנאים שמוענקים לאזרחי המדינה בה משקיעים.

7. תעודת ביטוח לדורי דורות

קבלת אזרחות אירופאית היא למעשה פוליסה שנשארת במשפחה מרגע הנפקתה ולדורי דורות. אלו מכם שינפיקו אזרחות לפני שיוולדו להם ילדים- יעניקו להם אזרחות אירופאית באופן אוטומטי. לאלו מכם שכבר יש ילדים, תוכלו להגיש בקשה עבורם ביחד עם הבקשה שלכם, וכך הילדים שלהם כבר יקבלו את האזרחות בהורשה.

8. אפשרות לבחור בכל רגע נתון

כאמור, להנפקת דרכון פורטוגלי יתרונות רבים, שהעיקרי שבהם הוא שהזכויות המוענקות למחזיקים בו אינן מוגבלות בזמן. מכאן, גם אם אינכם מתכננים כרגע שינוי בחייכם – זהו פתח לקבלת בטחון משמעותי בעתיד. עבור ילדיכם הצעירים מדובר בהזדמנות לממש את שאיפותיהם אחרי הצבא או במהלך הלימודים, וגם אם היה לכם חלום לשנות אווירה דווקא עם היציאה לגמלאות – תוכלו לממש אותו. מדובר בתעודת ביטוח שניתנת להנפקה עכשיו, כדי לזכות ביכולת להגשים חלומות גדולים בהמשך.

ההחלטה לעבור תהליך להוצאת אזרחות פורטוגלית היא החלטה אחראית שרבים מבצעים כדי לדאוג לבני משפחתם, בייחוד במציאות מאתגרת מבחינה כלכלית וביטחונית. כדי לוודא שהוא גם יסתיים בהצלחה, מומלץ שלא להגיע אליו ללא היערכות נכונה.

אם אינכם בטוחים שיש ברשותכם את כל המסמכים הנחוצים, אם אתם זקוקים לעזרה בתרגומם או בהכנת עצי משפחה, חשוב שתפנו למומחים. בפספורטוגו אנו מתמחים בבדיקת הזכאות להנפקת דרכון פורטוגלי עבור לקוחותינו ובהכנת תיקי בקשה מלאים בהתאם לחקיקה העדכנית. נוטריונים, מתורגמנים וגנאולוגים מקצועיים ישמחו ללוות אתכם לאורך כל הדרך, עד להשלמת התהליך בדרך לקבלת הדרכון הנכסף.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print