כולנו עברנו דירה או שתיים במהלך חיינו, ועבור רובנו מדובר בחוויה מאתגרת הדורשת היערכות מראש, בירורים וסידורים. דמיינו לכם, אם כך, מעבר למדינה חדשה. מעבר למדינה אחרת דורש היערכות שונה לחלוטין, שאין להקל בה ראש. טעות אחת וחלומכם יכול להתעכב ולהסתבך, שלא לומר – להתמוסס לחלוטין. בשנים האחרונות העולם הגדול הפך לכפר גלובלי, ואנשים מוצאים את עצמם נעים ברחבי הגלובוס מסיבות שונות ומגוונות, ובראשן האפשרות לשדרג את מעמדם המקצועי על ידי מעבר למדינה אחרת. תופעה זו מסתכמת במילה אחת: רילוקיישן.
פורטוגל הפכה יעד חם לרילוקיישן כיוון שהיא מציעה הזדמנויות תעסוקה רבות במגוון תחומים, בנוסף ליוקר מחייה נמוך, תושבים מסבירי פנים, נופים עוצרי נשימה ואיכות חיים של מדינה מערבית, מהמתקדמות באיחוד האירופי. עבור הישראלי, פורטוגל קורצת אף יותר, זאת בשל החוק שממשלת פורטוגל העבירה לפני שנים ספורות, המאפשר לצאצאי גירוש ספרד ופורטוגל לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי. אז מה חשוב לזכור לפני שיוצאים לדרך? המשיכו לקרוא >>>

8 נקודות חשובות לפני רילוקיישן לפורטוגל

 1. תכנון – לימודים, עבודה או סתם שינוי אווירה

   

  בין אם אתם מתכננים את המעבר בגפכם, כזוג, או כבעלי משפחה עם ילדים, יש לכך השלכות ממשיות על האופן שבו אתם נדרשים להתארגן מבעוד מועד, אשר מכתיבות את מורכבות האופרציה. הורים יידרשו לבירורים מעמיקים ומקיפים בנוגע למוסדות החינוך הרצויים עבור ילדיהם. יתכן שיהיו מעוניינים בבתי ספר בהם הלימודים נערכים בשפה האנגלית, כמו גם בנגישות למרכזי הקהילות הישראלית והיהודית המקומיות, כדי שילדיהם יחושו בנוח עד כמה שניתן עם המעבר הלא פשוט לתרבות ושפה לא מוכרות.
 1. מציאת עבודה

   

  גם אם לא התמזל מזלכם לעבוד בחברה אשר מנהלת סניפים בפורטוגל, ולא נקראתם לדגל הניהול של סניף בפורטו, אתם יכולים לעבוד בפורטוגל וליהנות מרילוקיישן. כיום חברות ישראליות רבות ממוקמות בפורטוגל ומחפשות עובדים ישראלים בשלל תחומים: הייטק, מוקדי שירות, אינטרנט, תיירות ועוד. כמו כן, שוק התיירות הפורטוגלי מתעורר ומספק הזדמנויות פז ליזם הישראלי. ישנם אינספור אפיקי עבודה ופרנסה שרק מחכים לראש הישראלי, ולמעשה, זאת אחת מהסיבות שממשלת פורטוגל מאמצת לחיקה את הישראלים: בממשלה הפורטוגלית מאמינים שהיוזמה הישראלית תביא עמה מנוע צמיחה רענן וחדש לפורטוגל.
 1. שפה

   

  בהשוואה למצב בשכנות ספרד וצרפת, לפורטוגלים אין אגו גדול ורבים מהם דוברי אנגלית סבירה עד טובה מאוד. לכן, בפורטוגל ניתן להתנהל עם אנגלית בקלות ובאופן משביע רצון, בעיירות ספר כמו גם בערים הגדולות, בעוד במגזר הסטודנטיאלי והעסקי כמעט לא תמצאו תושבים מקומיים שאינם יודעים אנגלית ברמה מספקת. אמנם אין כמו ידיעת השפה המקומית, והפורטוגזית אכן שפה יפה – גם אם מאתגרת – אך דווקא משום כך כדאי שתצחצחו את האנגלית שלכם: כך תשמש האנגלית כבסיס להבנת הפורטוגזית, ברבות הימים.
המובילים בדלת – רילוקיישן קל לפורטוגל
המובילים בדלת – רילוקיישן קל לפורטוגל

אולהרוצים לעשות את הצעד הראשון? צרו קשר כאן >>>

 1. בירוקרטיה

   

  אי אפשר לעבור למדינה חדשה מבלי להיאלץ להסתובב במסדרונות משרדי הפנים וההגירה של שתי המדינות, לטיפול בענייני בירוקרטיה שונים. אם הגעתם דרך חברה המסדירה את שהותכם בפורטוגל, אשריכם – כיוון שחברות אלו לרוב מסייעות גם בנושא הסדרת אשרת השהייה והעבודה מול השלטונות. אם הגעתם באופן עצמאי, תצטרכו לעבור את כל מסדרונות הבירוקרטיה ולהנפיק אשרות שהייה ועבודה. זהו הליך סבוך ומורכב שיכול להימשך בין חודשים ספורים לשנה וחצי, ובסופו לא מובטח לכם כלל כי תקבלו את האשרות המבוקשות. לכן, לפני רילוקיישן לפורטוגל יש לבדוק כי בידיכם מצויים כל המסמכים הנדרשים עבור אשרות אלו, ומומלץ מאוד ליצור קשר עם עורכי דין המתמחים ברילוקיישן, אשר יסייעו לכם במעבר.
 1. מיסוי – פרסונלי או פורטוגלי

   

  בין ישראל ופורטוגל נחתמה אמנת מיסוי המסדירה את ענייני המס בין המדינות, מבלי שתצטרכו לשבור על זה את הראש וללא פגיעה בהכנסתכם. לכן, רצוי להסדיר מראש את מעברכם מול רשות המיסים. אם מרכז חייכם והפרנסה שלכם מגיעים מפורטוגל, תצטרכו להוכיח זאת לרשות המיסים בישראל על ידי המצאת מסמכים המעידים על כך, כדי שיאושר לכם לשלם את המיסים בפורטוגל. לכן, לפני שעוברים מומלץ לקבוע פגישה עם מומחים בתחום המיסוי הבינלאומי, שייעצו לכם כיצד נכון ביותר להסדיר את המעבר בצורה חוקית, מבחינת רשויות המס.
 1. חיסכון

   

  מעבר לא מסתכם במזוודה וטיסה ליעד. הוא כרוך בהוצאות נלוות הקשורות להתארגנות בחייכם החדשים: ריהוט, כלי בית, שכירות לתקופה ראשונה, עמלות לאנשי מקצוע שתיעזרו בהם בתחומים שונים וכן הלאה… טוב תעשו אם תתחילו מבעוד מועד לחסוך עבור הוצאות אלו, ובבוא העת, כאשר תגיעו ליעדכם, חיסכון זה יסייע לכם להתאקלמות מהירה וקלה, וישמש כרשת ביטחון לתחילת חייכם החדשים בפורטוגל, בנחת וברוגע.
 1. מגורים וסידורים

   

  אם לא התארגנתם מראש, יתכן שבשלב ראשון תאלצו לשהות במגורים זמניים, כגון מלון דירות, AIRBNB ופתרונות לינה אחרים. מומלץ לנסות להסדיר את עניין המגורים מישראל – אם בעזרת חברים החיים בפורטוגל, המעסיק העתידי, או סוכן נדל”ן דובר אנגלית או עברית הנמצא בפורטוגל. מעבר חלק לדירה שכורה או קנויה יקל עליכם באופן משמעותי את ההתאקלמות במדינה החדשה. בנוסף, אל תשכחו לעדכן את כתובת המגורים שלכם, לפתוח חשבון בנק, ולהסדיר ביטוח רפואי לכל המשפחה.
 1. דרכון

   

  אחרון חביב אך ראשון במעלה: וודאו זכאות לדרכון פורטוגלי ואזרחות אירופאית. רבים מהסעיפים הנזכרים מעל, הופכים קלים הרבה יותר כאשר אתם אוחזים בדרכון פורטוגלי ובאזרחות אירופאית. היתרון המשמעותי ביותר הנעוץ באזרחות מקומית הוא התנאים הסוציאליים המעולים שמגיעים לכם כמועסקים בפורטוגל: חופשות בתשלום עבור חגים, פנסיה, ובמקרה של השקעות פיננסיות בפורטוגל – הטבות מס מפליגות, ואף הלוואות מיוחדות לאזרחי האיחוד.
הקריירה הבאה שלך – בפורטוגל!
הקריירה הבאה שלך – בפורטוגל!

צרו קשר לבדיקת זכאות חינם >>>

פורטוגל – היעד האטרקטיבי ביותר לרילוקיישן

צפיפות אוכלוסין נמוכה, יוקר מחייה נוח ואטרקטיבי, שפע של אופציות נדל”ן זולות, נופים מרהיבים ותרבות חמה ומסבירת פנים – כל אלה הפכו את פורטוגל בשנים האחרונות ליעד חם בעיני ישראלים שרוצים לרענן את שגרת חייהם. הוסיפו לכך את העובדה, שלאחר המיתון הגדול של 2008, פורטוגל היא כלכלה בצמיחה, וקיבלתם יעד אטרקטיבי במיוחד לרילוקיישן. הישראלי לא צריך להרחיק הרבה על מנת למצוא סיבות לעבור לפורטוגל – ממשלת פורטוגל עושה זאת עבורו כאשר היא מציעה דרכון פורטוגלי לצאצאי גירוש ספרד ופורטוגל.

עוברים ונהנים – כיצד עושים רילוקיישן לפורטוגל בקלות

אם אינכם בין ברי המזל שמצאו עבודה מבעוד מועד, כזו שבמסגרתה הסדיר עבורכם המעסיק את כל ההליכים הנדרשים למעבר חלק – תשמחו לדעת שדרכון פורטוגלי חוסך עבורכם הרבה כאבי ראש, ופורס בפניכם קשת רחבה של אפשרויות עבודה בתחומים שונים, כמו גם אפיקי השקעה ליזמים שבינכם. כל זאת ועוד: הדרכון הפורטוגלי גם מסייע לכם לחצות בקלילות את מסדרונות הבירוקרטיה של הסדרת מעמדכם, ואף בסידורים פשוטים יותר, כגון פתיחת חשבון בנק מקומי, ניצול זכאותכם לביטוח הבריאות הציבורי לצד הביטוח הפרטי, הרשמת ילדיכם לבתי ספר מסובדים, ושימוש בתנאים הסוציאליים המעולים במקומות העבודה החדשים שלכם. איך תזכו בכל הטוב שלדרכון הפורטוגלי יש להציע ברילוקיישן לפורטוגל?

התחילו בלבדוק זכאות חינם בטופס מטה >>>
פספורטוגו – הביטחון שבדרכון!