חלומה של כל אמא יהודייה ובמיוחד פולניה, הוא שהילד יבוא הביתה עם תואר ברפואה או בעריכת דין. אל חשש, התואר עוד יבוא, אך כדי שהוא יגיע בקלות כדאי לדאוג לדרכון פולני – שיעשה לכם את החיים בדרך לתואר נוחים וזולים הרבה יותר.

אזרחות פולנית היא אחד הכלים המבוקשים ביותר על ידי צעירים בתחילת דרכם, אשר מבקשים להשיג השכלה גבוהה וליהנות מלימודים בפולין, או במוסדות החינוך השונים ובאוניברסיטאות הנהדרות המפוזרות ברחבי האיחוד האירופאי.

בשנים האחרונות, עלויות הלימוד והמחייה לצד הדרישות האקדמאיות עלו בישראל באופן חד כל כך, עד שלימודים גבוהים הפכו עבור סטודנטים רבים למשימה כמעט בלתי אפשרית. מזה זמן מה שאנו עדים לתנועה ערה של צעירים אשר בוחרים להשיג השכלה גבוהה וטובה בחו”ל, עם דגש על מדינות בהן שכר הלימוד נמוך בהרבה בהשוואה לישראל. חשוב לציין שכל זה כמובן לא בא על חשבון איכות הלימודים.

כיום, ישראלים אינם מסתפקים בלימודים בחו”ל כזרים והבינו שבכדי להקל על עצמם ולשפר את מעמדם וזכויותיהם, הם יכולים וצריכים במקביל ללימודים, להוציא לעצמם דרכון נוסף, ודרכון פולני הוא בין הפופולרים והמבוקשים שבהם. ואין זה פלא – יותר ממיליון ישראלים זכאים בסבירות גבוהה לדרכון זה.

אזרחות פולנית - מעל מיליון ישראלים זכאים
אזרחות פולנית ודרכון אירופאי. מעל מיליון ישראלים זכאים

מה הדרכון הפולני מעניק לסטודנט הישראלי?

דרכון פולני ואזרחות פולנית פותחים אפיקי לימוד חדשים לסטודנט הישראלי ואנחנו כאן כדי למנות אותם עבורכם.

ראשית, היתרון גדול בלימודים בפולין הוא שמסלולים רבים מוגשים באנגלית. ישנן 10 אוניברסיטאות ברחבי פולין – בבירה וורשה ובמספר ערים נוספות כגון קרקוב, פוזנאן, גדנסק וקטוביץ’, אשר נחשבות למובילות בתחומים שונים ומאגדות אליהן סטודנטים המגיעים מרחבי אירופה, ואף מארה”ב. מעצם השתייכותה של פולין לאיחוד האירופאי, צפויים לכם לימודים אקדמיים המוכרים בכל מדינות האיחוד וברחבי העולם כולו, לצד חיי חברה עשירים באווירה בינלאומית, בכל אחד מהמוסדות בו תבחרו.

המסלולים המומלצים ביותר לסטודנטים ישראלים ללימודים בפולין הם בתחום הרפואה והוטרינריה, עריכת הדין, מנהל עסקים, יחסים בינלאומיים, מקצועות ההנדסה והאדריכלות. בתחומים אלו פולין נחשבת למובילה גם בין מדינות האיחוד השונות, וסטודנטים רבים מרחבי אירופה נוהרים אל מוסדותיה של פולין לקבלת התואר שלהם.

לימודי רפואה בפולין -מהאטרקטיביים והנחשבים ביותר

לימודי הרפואה בפולין נחשבים היום מהטובים במדינות המתקדמות בעולם ואף עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר במערב. הלימודים מתנהלים בקבוצות קטנות של עד כ-8 אנשים בקבוצה ומבטיחים יחס אישי לכל סטודנט, כאשר המבחנים נעשים בשיטה האמריקאית. הלימודים מכינים את הסטודנט למבחני הרישוי האמריקאים ומדובר באותם המבחנים שסטודנט באמריקה יצטרך לעבור בשביל ליהנות מתואר ברפואה.

האוניברסיטאות השונות מציעות מגוון רחב של התמחויות ומסלולים: מסלול לימודי רפואה כלליים האורך כ-6 שנים, מסלול ייחודי ללימודי רפואה לבוגרי תואר ראשון במדעי החיים שאורך כ-4 שנים, לימודי רפואת שיניים, ותכנית ייחודית נוספת לפולין של לימודי פיזיותרפיה אשר נמשכת כ-3 שנים. תחומים בולטים נוספים המומלצים ברחבי העולם הינם לימודי הרוקחות והוטרינריה.

בשביל ליהנות מלימודי רפואה בפולין חובה להחזיק בתעודת בגרות מלאה במקצועות מדעיים או רקע אקדמאי מדעי מוקדם של שנה לפחות. כדי להתקבל למוסדות מסוימים תצטרכו לעבור מבחנים בכתב.

דרכון פולני לימודים
ללמוד רפואה באירופה – מגוון רחב של התמחויות ומסלולים

טיפ נוסף לבוחרים בלימודים בפולין: באופן טבעי במוסדות הלימוד הגדולים, ההיצע גדול יותר. אך לפעמים דווקא המוסדות הצנועים יותר מספקים חווית לימוד מעשירה, פורייה ואינטימית יותר. משום כך, חשוב לבדוק לעומק מה מציע המוסד בו אתם מעוניינים, מעבר לתכנית הלימודים – משירותי מעונות ועד אפשרויות ואטרקציות לשעות הפנאי כגון מתקני ספורט, ספריות וכדומה…

עלויות החיים בפולין ופרנסה לסטודנטים

החיים בפולין זולים בעשרות אחוזים מבישראל, מה שמאפשר להתרכז בעיקר – לימודים!

עלויות המחייה נעות סביב 500-600 אירו לחודש. אם בכל זאת תבחרו לעבוד כסטודנטים בפולין אשר מחזיקים בוויזת סטודנט, תוכלו לעבוד עד כ-20 שעות שבועיות. כמובן שבעלי דרכון פולני אינם מוגבלים בזמן עבודה.

עלויות מסלולי לימוד שונים בפולין:

● מדעי החברה והרוח – 5,000-2,000 אירו לשנה
● כלכלה והנדסה – 2,000-4,000 אירו לשנה
● מסלולי רפואה שונים – 8,000-12,000 אירו לשנה

כמובן שאם ברשותכם אזרחות פולנית, עלויות הלימוד בפולין תהיינה צנועות יותר ובמקרים מסוימים אף ללא עלות. כל שיישאר לכם הוא לדאוג לעלויות היומיום בתור סטודנטים מאושרים בפולין. בואו נודה באמת – לימודים גבוהים בפולין הם משחק ילדים לסטודנטים המגיעים מישראל.

קרקוב פולין
חיי חברה עשירים באווירה בינלאומית. קרקוב, פולין

רוצים כבר לארוז תיק ולקבל את מערכת השעות, אבל לא יודעים מאיפה להתחיל ולמי לפנות?

אנו בפספורטוגו מובילים ומלווים בהצלחה ניכרת כמות יפה של צעירים לקראת הגשמת חלומם ורכישת השכלה גבוהה ואיכותית באירופה במחירים שווים לכל נפש. השקעה בדרכון פולני לא נגמרת עם קבלת התעודה והתואר – זו היא השקעה ארוכת טווח לכם ולדורות הבאים. הצטרפו אלינו ואל עשרות אלפי הישראלים המחזיקים בדרכון אטרקטיבי זה.

פספורטוגו – הביטחון שבדרכון