דרכון ספרדי ממש לא מגביל אתכם רק לגבולות ספרד, אלא פותח שער לכל מדינה שחברה באיחוד האירופי. אלה כמה מהיתרונות העיקריים שלו 

ספרד הינה אחד מיעדי הנופש הנחשקים באירופה, אך עבור ישראלים מדובר בהרבה יותר מאשר אזור תיירותי. מאז אישרה ממשלת ספרד חוק לפיו ישראלים רבים יכולים לקבל אזרחות ספרדית בהליך מוסדר, היא הפכה לחלק מרכזי בשיח בנושא דרכונים זרים.  החוק המדובר, שהועבר בשנת 2015 בספרד וגם בפורטוגל,  צירף אותן לרשימת המדינות שפתחו את שעריהן בפני ישראלים בעלי קשר משפחתי מוכח למגורשי ספרד. אלה שבקשתם נבחנת ומאושרת, יכולים לקבל תעודת לידה ספרדית ובעקבותיה גם דרכון.

מימוש הזכאות לאזרחות ספרדית מאפשר קבלה של דרכון אירופאי, ויחד איתו יתרונות רבים בכל מדינות האיחוד. אזרחות אירופאית אינה מחייבת ויתור על אזרחות ישראלית, ולכן לא מעט משפחות ישראליות בודקות בשנים האחרונות את זכאותן בנושא.

בכל הנוגע לספרד, מדובר בהזדמנות זמנית  – החוק אושר עד אוקטובר 2018, ולאחר מכן הוארך תוקפו בשנה. מי שיחל בתהליך לפני אוקטובר 2019, החוק לא יחול עליו באופן רטרואקטיבי. כך שאם ברצונכם לבדוק את זכאותכם לדרכון אירופאי באמצעות ההליך הספרדי – כדאי שתעשו זאת בהקדם.

יתרונות הדרכון האירופאי

כפי שהזכרנו, אזרחות ספרדית מעניקה פתח להזדמנויות רבות במדינות האיחוד האירופי. קבלת דרכון ספרדי לא מחייבת אתכם להשתקע דווקא בספרד, כך שגם מי שאינו מתכנן לגור או לעבוד בה יכול להרוויח מהפיכתו לאזרח של מדינה שחברה באיחוד. 

אלה כמה מהיתרונות העיקריים של דרכון אירופאי: 

• אפשרות מגורים ורכישת נדל”ן בכל אחת ממדינות האיחוד, תוך קבלת הטבות המוענקות לאזרחי מדינות האיחוד.

• אפשרות לעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד, בנוסף ליכולת לקבל אישור עבודה במדינות נוספות בהן ארצות הברית וקנדה.

• לימודים אקדמאיים בחו”ל בעלות מסובסדת, בנוסף לאפשרות לקבלת מלגות. אם אתם רוצים ללמוד רפואה, מנהל עסקים, חשבונאות, הנדסה, אדריכלות או כל מקצוע אחר, ספרד ואירופה מחכות לכם.

• קבלת ויזת תייר לארצות הברית באופן אוטומטי, ללא צורך לעבור הליך ממושך של הנפקת ויזה.

• קבלת ויזת תייר גם ליעדים שהכניסה אליהם אסורה לישראלים, כגון דובאי או מלזיה. 

אם עד עכשיו לא ניסיתם לבדוק את זכאותכם, מדובר בהזדמנות לעשות את הצעד הראשון. בפספורטוגו נשמח לעמוד לצדכם לאורך כל הדרך, החל מבניית תיק בקשה ועד לקבלת תעודת לידה ספרדית. אנו מתמחים במציאת תיעוד ברישומי הקהילה העתיקים, העברת הבקשה לגורמים המוסמכים, מתן שירותי חקר שורשי המשפחה וכל הליך נוסף הנדרש ממגישי בקשות לדרכון אירופאי. הדרך שלכם לאזרחות אירופאית יכולה להתחיל עם דרכון ספרדי, בהליך מהיר וללא עיכובים מיותרים.