לבדיקת זכאות בחינם:

* השירות ניתן בכפוף לתקנון ולמדיניות הפרטיות

שאלות ותשובות

הידעת?

כמיליון ישראלים מחזיקים בדרכון זר בנוסף
לדרכון הישראלי שברשותם

star-icon2

למה לבחור בפספורוטגו

כן. אנחנו מפעילים 4 סניפים בפריסה ארצית: חיפה, ראשון לציון, ירושלים וגבעתיים. עבור אזורים אחרים, אנו מאפשרים שירות VIP באמצעות יועצי שטח שמגיעים עד למקום העבודה/הבית, לפי הצורך.

כן. המחלקה המשפטית של החברה מונה כ-15 עורכי דין ונוטריונים הפועלים בארץ ובחו"ל, על מנת להבטיח מקצועיות, יעילות, וזמני המתנה קצרים ככל האפשר.

בזכות מחלקת קשרי קהילות יהודיות, ובזכות המחלקה המשפטית שלנו בארץ ובחו"ל, אנו מצליחים לשמור על קשרים הדוקים עם הקהילה היהודית, ועם גורמי מפתח ברשויות בספרד, בפורטוגל וברומניה. מחלקות אלו אמונות בין היתר על הגשת הבקשה לקהילה היהודית בזמן המהיר ביותר, ולאחר מכן הגשת הבקשה לממשלה הרלוונטית, תוך מניעת עיכובים ודחיות בבקשות לאזרחות עקב טעויות או חוסרים.

החברה מונה כ-150 עובדים וביניהם עורכי דין, נוטריונים, גנאלוגים (חוקרי שורשים), מנהלי תיקי לקוחות, מנהלי תפעול, יועצים ועוד.

בפספורטוגו מעניקים ליווי אישי של מנהל תיק לקוח מהרגע הראשון, אשר עוזר באיסוף המסמכים, מתן הסברים ובהמשך שיקוף סטטוס הבקשה. הלקוח מקבל את הנייד ואת המייל של מנהל תיק הלקוח שלו, והם נשארים בקשר רציף לאורך כל התהליך.

על מנת שיקבל אישור קהילה יהיה עליו: לאסוף מסמכים, להיות בקשר עם הקהילה היהודית ואם יינתן לו אישור יהיה עליו לשלם את האגרות.

התהליך מורכב מכדי לבצע אותו באופן עצמאי ולא חוסך את העלויות, לכן העדיפות היא להתחיל את התהליך מתחילתו דרכנו ובפרט שאנו נותנים ללקוח את הביטחון שאם לא יקבל אישור קהילה, המקדמה ששילם תוחזר אליו.

דרכון פורטוגלי / דרכון ספרדי

בהליך הפורטוגלי אין צורך בידיעת השפה כלל.

אין צורך בהגעה פיזית לפורטוגל.

זמן זה הנו זמן הטיפול המשוער והמקובל. מאחר שהטיפול תלוי בגורמים ממשלתיים בפורטוגל, לא ניתן לנקוב בזמן מדויק ובהבטחה לקצרו, אלא לחשב את זמן הטיפול המקסימלי של כל הרשויות יחד.

האזרחות תקפה לכל החיים. את הדרכון יש לחדש כל חמש שנים בשגרירות בארץ או בכל שגרירות ברחבי העולם.

ספרד אינה מנפיקה עוד דרכונים ספרדיים לבגירים על פי חוק הזכאות לצאצאי גירוש ספרד. הזכות נשמרת לקטינים מתחת לגיל 18.

התהליך עבור קטינים דומה לתהליך הפורטוגלי מלבד כמה שלבים: בשלב איסוף המסמכים על ההורים יהיה להירשם למכון "סרוונטס" בתל אביב כדי להציג כרטיס חבר של בנם (זהו מכון ללימודי השפה הספרדית) וכן להגיש אישור לימודים ממוסד הלימודים בו לומד/ת בנם/ בתם – האישור צריך להיות חתום על ידי מנהל/ת המוסד. כדי שיתאפשר להגיש את התיק לממשלה, על האפוטרופוסים של הקטין יהיה לנסוע למדריד כדי להתראיין מול נוטריון ספרדי.

החוק הפורטוגלי אומר כי לאדם שקיימת עבירה פלילית שעונשה בפורטוגל הוא מעל שלוש שנות מאסר לא תוכל להינתן אזרחות. הפתרון הוא הזמנת תעודת יושר ואיסוף התעודה משגרירות פורטוגל. עורכי הדין של החברה בוחנים את הרישומים הפליליים ומעדכנים את הלקוח בטיפול בתיק.

קריטריונים לזכאות

הזכאות לדרכון היא גם במקרים שבהם רק אחד ההורים יהודי ונמצא זכאי.

אם המבקש אומץ כחוק בהיותו עד גיל 18, ניתן להגיש את בקשתו לאזרחות פורטוגלית על סמך הוריו המאמצים.

הילדים לא יוכלו לקבל אוטומטית אזרחות, יהיה על ההורים להגיש בקשה עבור כל אחד מהילדים בנפרד. במקרים אלה המלצת החברה היא פתיחת התיק עבור כל בני המשפחה.

ילדים שנולדים לאחר קבלת האזרחות עבור הוריהם יקבלו תעודת לידה (ודרכון) באופן אוטומטי בתשלום אגרה סמלית בלבד.

יהיה עליו להנפיק דרכון או לחדש תוקף ולאחר מכן יוכל להתחיל תהליך.

זכאות אינה עוברת בין בני זוג, אך אפשרי שבן הזוג שאינו זכאי יקבל אישור שהייה ועבודה באירופה וכן יוכל להגיש בקשה לאזרחות לאחר כמה שנות מגורים באירופה.

מבחינת התהליך אין כל מניעה. הלקוח צריך לברר במקום עבודתו שאין לו איסור להוציא דרכון נוסף.

ברוב המדינות אין הגבלה לכמות אזרחויות. צריך לבדוק באופן ספציפי מול החוק של אותה מדינה שהלקוח אזרח בה שלא קיימת הגבלה על אזרחות נוספת (במדינות כגון ארה"ב, קנדה – אין הגבלה).

על הלקוח להמציא לנו את המסמכים הבאים:

  • צילום תעודת זהות וספח
  • תעודת לידה (למי שלא נולד בארץ).
  • צילום דרכון.
  • צילום תעודת נישואין או גירושין או כתובה (אם הלקוח רווק ינפיק את של הוריו).
  • צילום של חשבון חשמל או ארנונה.
  • תעודת לידה (אם נולד בארץ) ותעודת יושר. יוזמנו ללקוח על ידי החברה.

קיימות כמה אפשרויות:

  • אם המדינה שבה נולד מחזיקה בשגרירות בארץ, אפשרי להנפיק תעודת לידה מהשגרירות.
  • אם למדינה שבה נולד אין שגרירות בישראל, החברה דואגת לשירות נוסף מול עורך דין מקומי המתמחה בהנפקת תעודות לידה.

אם הוא יליד מדינה לא ידידותית (לדוגמה סוריה) החברה תכין תצהיר נוטריוני שהוא תחליף לתעודת לידה.

יתרונות אזרחות אירופאית

בעלי דרכונים אירופים לא נצרכים להנפיק ויזה לארה"ב ולאוסטרליה ,באפשרותם להיכנס למדינה באופן אוטומטי באמצעות מילוי שאלון בלבד.

המיסים חלים רק על אדם שגר או עובד במדינה. כאשר יש לאדם אזרחות אך הוא לא תושב בפועל לא חלים עליו חובות המס.

קצבאות ותשלומים ניתנים למי שצבר זכויות באיחוד האירופי. אדם שגר באחת ממדינות האיחוד וצבר שם זכויות יוכל לקבל את כל הזכויות הסוציאליות. זכות זו אפשר לממש בכל מדינה באיחוד.

כן, התאגדות של 28 מדינות באירופה: אוסטריה, איטליה, אירלנד, אסטוניה, בולגריה, בלגיה, בריטניה, גרמניה, דנמרק, הולנד, הונגריה, יוון, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, מלטה, סלובניה, סלובקיה, ספרד, פולין, פורטוגל, פינלנד, צ’כיה, צרפת, קפריסין, קרואטיה, רומניה, שבדיה.

כן, תוכלו להיכנס למדינות שאוסרות כניסה עם דרכון ישראלי כמו למשל: אינדונזיה, ברוניי, מלזיה, איראן, דובאי, לוב ולעוד 186 מדינות ברחבי העולם ללא הנפקת ויזה מראש.

אזרחי האיחוד האירופי יכולים ללמוד לתואר ראשון או לתארים מתקדמים במוסדות האקדמיים המובילים בתחומם, תוך שהם נהנים מתנאי קבלה ומשכר לימוד מועדף, ולעתים אף לומדים ללא עלות.

משקיע שברשותו דרכון אירופאי יכול ליהנות מהכנסה פאסיבית באמצעות השקעות בנדל”ן ברחבי אירופה, בתנאים המוענקים לאזרחי אותה מדינה ותוך קבלת הקלות במימון מבנקים אירופאיים.

ילדים שנולדים לאחר קבלת האזרחות עבור הוריהם אכן יקבלו אותה באופן אוטומטי, בתשלום אגרה סמלית בלבד. עם זאת, עבור שאר הילדים ההליך אינו אוטומטי, ועל ההורים להגיש בקשה עבור כל אחד מהילדים באופן נפרד. לכן, המלצת פספורטוגו עבור מי שמעוניין להתחיל בהליך קבלת אזרחות פורטוגלית או ספרדית היא לעשות זאת עבור כל המשפחה. הבקשה לקבלת דרכון אירופאי לילדים מתחת לגיל 18 נעשית על ידי ההורים, ואילו ילדים בגירים מגישים את הבקשה לאזרחות בעצמם.