מתכננים חופשה ביעד אקזוטי? מעוניינים לשנות אווירה לשנה או שנתיים? הדרכון שלכם יכול לקבוע אם תשתרעו תחת השמש המושלמת של באלי או תהנו מלימודים באוניברסיטה יוקרתית בגרמניה. אנחנו לא מגלים לכם את אמריקה: אין זה סוד שיש דרכונים המאפשרים לבעליהם מעבר קל בכל נמל תעופה ואפשרויות תעסוקה, לימודים ומחייה כמעט בלתי מוגבלות. איך מודדים את "חוזק" הדרכון, מהו דירוג הדרכונים החזקים בעולם ואיזה דרכון יכול להיות שלכם? המשיכו לקרוא…

דירוג דרכונים בעולם –
מהו המדד לדרכונים הטובים בעולם?

ישנם מספר מדדים המעריכים בכל שנה את חוזקם של דרכונים ברחבי העולם. המפורסם, האמין והותיק שבהם הוא מדד הדרכונים Henley passport index, אשר מבוסס על נתונים מאיגוד התעופה הבינלאומי. הקריטריון המרכזי בו מתייחס למספר המדינות שאליהן הדרכון הנמדד מאפשר כניסה ללא צורך בוויזה. בכל שנה נאספים נתונים מנמלי תעופה ברחבי העולם ומוכרזת הרשימה הנחשקת: המדינות שאזרחיהן מחזיקים בדרכון החזק בעולם.

רוצים דרכון חזק? צרו קשר ממש כאן >>>

למדד זה משמעות רבה: הדרכונים המופיעים בו בעקביות משקפים בהתאמה גם את דירוגה העולמי של המדינה המנפיקה את הדרכון ביחס למדינות אחרות – מקום גבוה ברשימה מעניק יוקרה למדינה המזוהה איתו. סקרנים לדעת מהו דירוג הדרכונים בעולם נכון ל-2020?

ספונטניים? עם דרכון חזק אתם יכולים להרשות לעצמכם!
ספונטניים? עם דרכון חזק אתם יכולים להרשות לעצמכם!

דירוג הדרכונים החזקים בעולם – העשירייה הפותחת

בתחילת ינואר 2020, מדד "הנלי" פרסם את דירוג הדרכונים החזקים בעולם, עם מדינות אסיה שמובילות את הרשימה:

  1. במקום הראשון ארץ השמש העולה – יפן, המובילה את הטבלה עם 191 מדינות הפותחות את שעריהן בפני אזרחיה. בכך, היא שומרת על מעמדה כבעלת הדרכון החזק בעולם זו השנה החמישית ברציפות.
  2. מאחוריה נמצאת סינגפור. המדינה העשירה מחזיקה בדרכון אשר מעניק לתושביה את היכולת לנדוד בין 190 מדינות בעולם!
  3. את המקום השלישי חולקות גרמניה ודרום קוריאה, עם 189 מדינות.
  4. במקום הרביעי נמצאת ארץ המגף: אם אתם בעלי דרכון איטלקי, 188 מדינות ישמחו לארח אתכם ללא הודעה מוקדמת.
  5. במקום החמישי נמצאת פינלנד, שגם היא מעניקה לאזרחיה את האפשרות לנוע בין 188 מדינות שונות בעולם.
  6. אולה! במקום השישי נמצאת ספרד, שאזרחיה – חלקם ישראלים שהספיקו להתאזרח לפני סגירת חלון ההזדמנויות באוקטובר 2019 – נהנים מהיכולת לבקר ב-187 מדינות ללא צורך בוויזה. ספרד חולקת את המקום השישי עם דנמרק ולוקסנבורג.
  7. במקום השביעי נמצאות צרפת ושוודיה, שאזרחיהן נהנים מכניסה חופשית ל-186 מדינות.
  8. במקום השמיני נמצאת פורטוגל, שמלבד להעניק לאזרחיה את הדרכון האירופאי, גם פותחת בפניהם את הדלת ל-185 מדינות לטייל בהן. אוסטריה, אירלנד, הולנד ושוויץ חולקות את המקום השמיני עם פורטוגל.
  9. במקום התשיעי והמכובד נמצאות בריטניה לפני הברקזיט, ארה"ב, נורבגיה, יוון ובלגיה, עם 184 מדינות שאליהן תושביהן רשאים להיכנס ללא הוצאת ויזה מראש.
  10. את העשרייה הפותחת סוגרות המדינות הבאות: אוסטריה, קנדה, צ'כיה, מלטה וניו זילנד.

רוצים ליהנות מ-185 מדינות הפתוחות בפניכם? צרו קשר לבדיקת זכאות חינם >>>

זה עולם קטן עם דרכון חזק!
זה עולם קטן עם דרכון חזק!


רוצים לראות את הדירוג המלא של הנלי? היכנסו לכאן >>>

ליהנות מכל היתרונות שבעולם עם דרכון אירופאי

העולם גדול ורחב ידיים, ואין ספק שלישראלים יש דרכון המספק את מרבית צרכיהם: ישראל נמצאת במקום ה-25 בדירוג הדרכונים החזקים, המעניק לישראלים את החופש להיכנס ל-159 מדינות ברחבי העולם ללא צורך בוויזה – לא רע בכלל. אך אם אתם חושקים ביעדים אקזוטיים, או אפילו בסתם קפיצה לתפוח הגדול – הלוא היא ניו יורק, אחד מהדרכונים ברשימה למעלה יוכל לסדר לכם נסיעה קלה ונעימה. רוצים לטייל ללא ויזה ב-185 מדינות, לעבוד וללמוד בכל מדינות האיחוד האירופי עם דרכון חזק? ובכן, הדרך להתברג עם דרכון מהליגה העליונה ברשימת דירוג הדרכונים החזקים בעולם, מתחילה בבדיקת זכאות חינם לדרכון פורטוגלי!

אז למה אתם מחכים – בדקו זכאות חינם בטופס מטה >>
פספורטוגו – הביטחון שבדרכון!