איך מוציאים פספורט פורטוגלי 2018-11-15T16:49:41+00:00

איך מוציאים פספורט פורטוגלי

יש משהו בגן היהודי שתמיד מכוון אותנו לחפש ולמצוא הזדמנויות בכל פינה. זהו הגן שעוזר להפוך את הלימונים ללימונדה וישנה דוגמא מאוד אקטואלית בנושא. קים שיח ער בשאלה איך מוציאים פספורט פורטוגלי. השאלה הזאת, במידה רבה מקבילה לשאלה איך מוציאים פספורט ספרדי. בזכות נסיבות היסטוריות לא פשוטות, דהיינו גירוש ספרד במעורבות האינקוויזיציה, הופיעה ההזדמנות להוציא פספורט זר. ההיסטוריה נתנה ליהודים תושבי ספרד ופורטוגל לימונים (גירוש ספרד) שהפכו ברבות הימים ללימונדה בדמות האפשרות להוציא פספורט. אז איך מוציאים פספורט פורטוגלי? אם יש לכם או למשפחתכם קשר היסטורי אפשרי לגירוש ספרד, יש פתרון. בקשה לאזרחות פורטוגל ישראלים וגם לכם יוכל להיות ביד פספורט פורטוגלי.

בזכות ההחלטה התקדימית

אחרי שהבנו את הרקע, ניתן לעמוד באמת על השאלה איך מוציאים פספורט פורטוגלי. לפני שנים מספר, נחקק חוק שמאפשר לצאצאי יהודים שהיו ממגורשי ספרד ופורטוגל לשוב ולהיות חלק מהאומה הפורטוגלית. עורכי דין המקיימים קשרים עם הרשויות הספרדיות יודעים לתאר בפירוט איך מקבלים דרכון ליוצאי ספרד ומסתבר כי זה מאוד מעשי ואפשרי. בחקיקה ביקשו השלטונות גם אם לא לתקן את שורשי העוול ההיסטורי אז לכל הפחות לתקן חלק זעיר מההשלכות, כאן ועכשיו.

מהם השלבים בדרך לפספורט פורטוגלי

שאלו אותנו, באופן מעשי – איך מוציאים פספורט פורטוגלי? ואם מדובר ביוצאי ספרד איך מוציאים פספורט ספרדי? בחברת פספורטוגו עוסקים בנושא ומלווים ישראלים רבים לאורך הדרך, תוך בקיאות בכל ההיבטים המעשיים והבירוקרטיים. איך מוציאים פספורט פורטוגלי – ראשית דבר, מבצעים חקר של ההיסטוריה המשפחתית. מלבד עובדות כגון שם משפחה ספרדי או פורטוגלי, בקשה לאזרחות פורטוגל ישראלים חייבת להתבסס על הוכחת היותם של המבקשים נצר לקהילה ספרדית או פורטוגלית. הדבר נעשה בסיוע חוקרי שושלות ועורכי דין ישראלים ופורטוגליים ובסיוע הקהילה היהודית המקומית. חברת פספורטוגו מטפלת גם בהגשת כל המסמכים לממשלה לרבות טיפול בהנפקת הדרכון ותעודת הזהות בקונסוליה. אגב, השאלה איך מקבלים דרכון ליוצאי ספרד יכולה לעניין גם יוצאי קהילות אשכנז או קהילות יהודיות אחרות, באם המשפחה בשלב כלשהו הייתה חלק מהקהילה הספרדית או הפורטוגלית.

 

נגישות