חוק האזרחות הספרדית נכנס לישורת האחרונה

By | 2018-03-16T10:21:47+00:00 נובמבר 29th, 2017|ללא קטגוריה|0 Comments

יו”ר ועד העדה הספרדית בירושלים נפגש עם המלך חואן קרלוס בארמון במדריד, וסגר את הפרטים האחרונים, “החוק יהיה בתוקף לשנתיים”.

באדיבות “ערוץ 7”.

מלך ספרד, ח’ואן קרלוס הראשון, קיבל בשבוע שעבר בארמון זרזואלה שבמדריד את ד”ר אברהם חיים, יושב ראש ועד עדת הספרדים בירושלים.

ד”ר חיים סקר בפני מארחו את עיקרי תולדותיו של ועד העדה שהוא המוסד היהודי הוותיק ביותר בירושלים, שפועל בה ברציפות, מאז עלייתו של הרב משה בן נחמן (הרמב”ן) ארצה.

ד”ר אברהם חיים הודה למלך על הצעת החוק של ממשלת ספרד, שנתקבלה לאחרונה – להעניק אזרחות ספרדית ליהודים הספרדים בישראל ומחוצה לה, והוא אף הגדיר אותם כ”שגרירים הטובים ביותר של ספרד בעולם, זה למעלה מ – 500 שנה”.

ד”ר חיים אומר לערוץ 7 כי ועד עדת הספרדים ישמש למעשה כמוסד המקשר בין ממשלת ספרד, קרי הקונסוליה הכללית של ספרד בירושלים לבין היהודים הספרדים הירושלמים, שיפנו לקבל את האזרחות הספרדית.

לדבריו ועד עדת הספרדים יצג את הספרדים בירושלים עוד לפני קום המדינה ופעילותו מוכרת היטב למלך, “היה לי חשוב להיפגש עם המלך שאחד התארים שלו זה גם מלך ירושלים, הודיתי לו על החוק, ואנחנו נגיש לממשלת ספרד את ההמלצות על יהודים שיבקשו אזרחות ספרדית. החוק מהרגע שיאושר סופית יהיה בתוקף לשנתיים”.

לקראת סיום הפגישה העניק ד”ר חיים למלך ספרד את מדליית הזיכרון של ארבעת בתי הכנסת הספרדים ברובע היהודי שבעיר העתיקה של ירושלים: רבן יוחנן בן זכאי, אליהו הנביא, קהל ציון והאיסטנבולי. מדלייה זו הופקה בידי החברה הממשלתית למדליות ולמטבעות.

נגישות