למה כדאי לי להוציא דרכון פורטוגלי?

למה כדאי לי להוציא דרכון פורטוגלי?

בשנים האחרונות פתחה פורטוגל את שעריה בפני ישראלים רבים, שיכולים לקבל אזרחות ודרכון אירופאי. אספנו עבורכם את התשובות לשאלה מה הופך את הדרכון הזה למבוקש כל כך 

על אף שפורטוגל הינה מדינה לא גדולה, היא בעלת היסטוריה מרשימה, נופים עוצרי נשימה והישגים בתחומים רבים. בשנים האחרונות זכתה פורטוגל להפוך ליעד נחשק בעיני ישראלים, לא רק בזכות כל אלה אלא גם לאור החלטות חקיקה  שהפכו רבים לזכאים לדרכון פורטוגלי.

החלטות אלה הביאו את ממשלת פורטוגל לקרוא מחדש לצאצאי היהודים שחיו בה במאה ה-15, וגורשו באותה תקופה על ידי המלך מנואל הראשון. אישור החוק מהווה פתח עבור לא מעט ישראלים לקבלת תעודת לידה פורטוגלית, ובעקבותיה גם דרכון פורטוגלי.  

אם יש לכם שורשים בפורטוגל אך גם בספרד, הפקת אזרחות פורטוגלית רלוונטית גם לכם. אבל רגע לפני הכניסה לתהליך, ייתכן שאתם תוהים מהי בעצם הכדאיות של הוצאת דרכון פורטוגלי.

אלה כמה מהיתרונות של מימוש זכאות לדרכון פורטוגלי:

1. מדובר בשער הכניסה לאירופה המודרנית 

מאז הצטרפה פורטוגל לאיחוד האירופי ב-1986, הוצאת דרכון לפורטוגל הופכת אתכם לאזרחי האיחוד האירופי. דרכון פורטוגלי מעניק גישה ישירה לכל אותן הטבות שמהן נהנים כל אזרחי אירופה, ותיקים, חדשים וחוזרים. מדובר למשל באפשרות ללמוד בחינם או במחיר מסובסד בכל מוסדות הלימוד המובילים של אירופה, לעבוד באירופה באופן חוקי ועוד.

2. אין צורך להנפיק ויזה בהליך ארוך לארצות הברית 

דרכון אירופאי מאפשר לקבל ויזת מבקר לארצות הברית באופן אוטומטי. ויזה מסוג זה יכולה להועיל מאוד לעיתונאים, לסטודנטים, למטיילים, למשפחות וליחידים.

3. ניתן להתגורר בכל מדינות האיחוד

בנוסף לעבודה או לימודים, דרכון אירופאי גם מעניק אפשרות מגורים ורכישת נדל”ן בכל אחת ממדינות האיחוד. מכאן, שגם אם אינכם מתכננים מגורים בפורטוגל בשום שלב, תוכלו לנצל הזדמנויות מגורים בכל אחד מהיעדים הגדולים והמסקרנים באיחוד האירופאי.

4. הדרך לעבודה במדינות מחוץ לאיחוד קלה יותר

רוצים לעבוד בארצות הברית או בקנדה? הדרך לקבלת אישור עבודה עבור אזרחי האיחוד האירופי ביעדים הללו פשוטה יותר. 

5. ניתן לבקר ביותר יעדים ברחבי העולם

באמצעות דרכון אירופאי ניתן לקבל ויזת תייר גם ליעדים שהכניסה אליהם אסורה לישראלים, כגון דובאי או מלזיה. 

6. מדובר בהליך שאינו מצריך מעבר מבחנים

בהשוואה להוצאת דרכון ספרדי למשל, ההליך הפורטוגלי ידידותי יחסית. הוא מצריך אמנם העברת בקשה לאישור הקהילה היהודית בפורטוגל והגשת מסמכים לממשלת פורטוגל, אך אינכם צריכים להוכיח ידיעה של השפה או לנסוע לפורטוגל בפועל. 

מעוניינים להתחיל בתהליך? בפספורטוגו נשמח להקל עליכם. אנו מתמחים בלווי ישראלים רבים לאורך הדרך, מתוך בקיאות בכל ההיבטים המעשיים והבירוקרטיים. מאחר שהבקשה לאזרחות חייבת להתבסס על היותם של המבקשים נצר לקהילה פורטוגלית או ספרדית, אנו מבצעים חקר היסטוריה משפחתית עבור כל מבקש. הדבר נעשה בסיוע חוקרי שושלות ועורכי דין ישראלים ופורטוגליים, כמו גם בסיוע הקהילה היהודית המקומית. חברת פספורטוגו מטפלת גם בהגשת כל המסמכים לממשלה לרבות טיפול בקבלת תעודת הזהות בקונסוליה. אם עד עכשיו לא ניסיתם לבדוק את זכאותכם לקבלת דרכון פורטוגלי, עכשיו זו ההזדמנות לעשות את הצעד הראשון.

 

בדקו עכשיו זכאותכם בחינם

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן