star-icon2

כמה עולה להוציא דרכון פורטוגלי?

המחיר הוא דינמי ותלוי במספר המבקשים. הוא כולל עלויות של בדיקת זכאות, שילוח מקומי ובינלאומי, תרגום מסמכים, תשלום אגרות, העסקת עורכי דין ונוטריון, וטיפול בבקשה מול הקהילה היהודית בפורטוגל ומול הרשויות בפורטוגל, עד לקבלת תעודת הלידה. בפספורטוגו, קיימים מסלולי תשלום שונים בפריסה של עד 60 תשלומים, לצד האפשרות לשלם בפעימות לפי קצב התקדמות ההליך. בנוסף, במידה ובקשת הזכאות לא תאושר ע"י הקהילה היהודית, יתבצע החזר כספי מלא.

כמה זמן לוקח להוציא דרכון פורטוגלי?

תהליך מימוש הזכאות לאזרחות פורטוגלית מורכב ממספר שלבים: בדיקת זכאות ראשונית, הגשת בקשת הזכאות לקהילה היהודית בפורטוגל, קבלת אישור רשמי מהקהילה היהודית, הגשה לממשלת פורטוגל וקבלת תעודת לידה פורטוגלית, איתה מנפיקים תעודת זהות ודרכון פורטוגלים. משך התהליך מהגשת הבקשה לממשלת פורטוגל ועד לקבלת תעודת הלידה הינו 24-29 חודשים.

*** יצוין כי בשל הביקוש הרב, ממשלת פורטוגל מעדכנת מעת לעת את לוחות הזמנים לטיפול בבקשות.

מה נותן דרכון פורטוגלי?

דרכון פורטוגלי מדורג בעשירייה הפותחת במדד הדרכונים העולמי (מדד Henley) ופותח עולם של אפשרויות: לימודים מסובסדים באירופה, עבודה חוקית בפורטוגל ובכל 28 מדינות האיחוד האירופי, מגורים חוקיים באירופה, ללא צורך בויזה לארה"ב ולעוד 184 מדינות בעולם, רכישת נדל"ן מניב ועוד...

איך מוציאים דרכון פורטוגלי?

כדי להוציא דרכון פורטוגלי, יש לעמוד במספר קריטריונים: מגיש הבקשה צריך להיות יהודי מעל גיל 18, ללא עבר פלילי, המשתייך בשורשיו לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל. לאחר קבלת אישור זכאות רשמי מהקהילה היהודית בפורטוגל, ניתן להגיש את הבקשה עפ"י הדרישות של ממשלת פורטוגל, על מנת להתחיל בתהליך ההתאזרחות הרשמי.

דרכון פורטוגלי מי זכאי?

כל צאצאי גירוש יהדות ספרד ופורטוגל רשאים לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי. המדינות ה"מזכות" הן מרוקו, לוב, אלג'יריה, תוניסיה, מצרים, סוריה, לבנון, טורקיה, קפריסין, יוון, בולגריה, ספרד, פורטוגל, צרפת, ארגנטינה, ברזיל, הולנד ועוד... כיום כ-3.5 מיליון ישראלים זכאים לאזרחות פורטוגלית ולדרכון אירופאי.

כמה ישראלים קיבלו דרכון פורטוגלי?

כ-10,000 יהודים ברחבי העולם קיבלו דרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית. כ-35,000 יהודים נוספים, כבר הגישו בקשת אזרחות לממשלה הפורטוגלית ונמצאים בדרך לקבלתה.

האם עליי לדבר פורטוגזית כדי לקבל את הדרכון?

הממשלה הפורטוגלית אינה דורשת את ידיעת השפה הפורטוגזית על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי

האם עליי להגיע לפורטוגל כדי לקבל את הדרכון?

הממשלה הפורטוגלית אינה דורשת הגעה פיזית לפורטוגל על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי

האם ניתן לקצר את משך התהליך לתקופה שהיא פחות משנתיים?

גורמים משפטיים רבים מעורבים בתהליך הוכחת הזכאות וההתאזרחות. משך התהליך תלוי בעיקר בקצב התפעול של הרשויות בפורטוגל. על מנת לא לגרום לעיכובים מיותרים, יש להקפיד למסור את המסמכים הרלוונטיים במועד המוקדם ביותר, על מנת שהבקשה תוגש לקהילה היהודית ולממשלת פורטוגל בהקדם האפשרי. כיום, זמן ההמתנה עד לקבלת תעודת הלידה הפורטוגלית עומד על כ-18 חודשים.

מה תוקף הדרכון הפורטוגלי, וכיצד מחדשים אותו?

דרכון פורטוגלי תקף לחמש שנים, לאחר מכן ניתן לחדש אותו באופן עצמאי דרך שגרירות פורטוגל בישראל.

מהן הדרישות ממבוגרים (מעל גיל 18) להוצאת דרכון פורטוגלי?

החוק הפורטוגלי קובע כי מגיש הבקשה צריך להיות יהודי, מעל גיל 18 וללא עבר פלילי. בנוסף, על מנת להגיש את הבקשה לממשלת פורטוגל, מגיש הבקשה צריך להחזיק באישור רשמי מהקהילה היהודית בפורטוגל על השתייכותו לצאצאי גירוש יהדות ספרד ופורטוגל (אנו מטפלים באישור זה עבור הלקוח).

מהן הדרישות מקטינים (פחות מגיל 18) להוצאת דרכון פורטוגלי?

מבקשים שהם מתחת לגיל 18, יוכלו לעבור את הליך ההתאזרחות רק במידה והוריהם יחליטו לממש את זכאותם לאזרחות פורטוגלית. במצב כזה, תוכלו לעבור את ההליך יחד. אחרת, ניתן לחכות ולעבור את ההליך באופן נפרד וללא תלות בהורים, בהגיעכם לגיל 18.

האם אדם בעל עבר פלילי יכול להנפיק דרכון פורטוגלי?

במעמד חתימת ההסכם, אנו מזמינים עבורך תעודת יושר. צוות עורכי הדין יערוך בדיקה ויבחן אילו רישומים פליליים כתובים, והאם הדבר מהווה סיכון במסגרת ההליך. במידה והרקע הפלילי עובר את הסף המוגדר בחוק הפורטוגלי, לא נמשיך את ההליך עבור אותו לקוח.

האם אדם שמקבל אזרחות פורטוגלית יידרש לשלם מיסים לפורטוגל?

אמנת המס בין פורטוגל לבין ישראל מונעת מצבים של כפל מיסים. המיסים חלים רק על אדם שגר או עובד במדינה. כאשר יש לאדם אזרחות אך הוא לא תושב בפועל לא חלים עליו חובות המס, אלא במצבים בהם קיימת בעלות על נכס, למשל.

האם אדם יוכל לקבל קצבאות מפורטוגל או מאחת המדינות באיחוד האירופי, כגון קצבת נכות, קצבת ביטוח לאומי ופנסיה?

קצבאות ותשלומים ניתנים רק לאדם שצבר זכויות במדינות האיחוד האירופאי. אדם שגר ועבד לפחות 12 חודשים באחת ממדינות האיחוד וצבר שם זכויות, יקבל זכויות סוציאליות מלאות.
חשוב להכיר שגם אם אדם גר במדינה מסוימת באיחוד האירופי ועובר למדינה אחרת באיחוד האירופי, עדיין יוכל לקבל את כלל הזכויות במדינה בה הוא שוהה.

האם הדרכון הפורטוגלי מקנה ויזת תייר אוטומטית לארה"ב?

אזרחים פורטוגלים לא נדרשים להוציא ויזת תייר לארה"ב, ויוכלו להיכנס לשטחיה של המעצמה האמריקאית באופן אוטומטי, לתקופה של עד 90 ימים (ויזת תייר אוטומטית). במקרים בהם קיים רקע פלילי או היסטוריה של סירוב ויזה, ניתן להגיש בקשה חדשה להוצאת ויזה.

האם אני זכאי לדרכון פורטוגלי אם להורים יש דרכון פורטוגלי?

במידה ואחד מההורים הוא אזרח פורטוגלי, ניתן להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית גם עבור הילדים, בהליך נפרד. במידה והילדים נולדים לאחר תהליך ההתאזרחות של אחד מההורים, הם יזכו לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי באופן אוטומטי.

מהם המסמכים שאני צריך בשביל לקבל אזרחות פורטוגלית?

על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית, עליך להמציא לנו את המסמכים הבאים:

  1. צילום ת.ז + ספח
  2. תעודת לידה (אנו מזמינים עבורך)
  3. צילום דרכון
  4. צילום ת.נישואים או גירושין או כתובה
  5. צילום חשבון החשמל או הארנונה
  6. מסמכים שקשורים לגורם המזכה - דרכון או תעודת לידה או כל מסמך אחר באנגלית שמציין מקום לידה או שמות משפחה
  7. לא חובה - מכתב מרב המאשר יהדות (ניתן לעשות זאת עם רב מוסמך איתו אנו עובדים)
  8. אילן יוחסין וכן מכתב הסבר לקהילה (בליווי שלנו)

איך בודקים אם שמות המשפחה נמצאים ברשימה לזכאות דרכון פורטוגלי?

ניתן לבדוק באתר האם שם משפחתך מופיע ברשימת הזכאים לאזרחות פורטוגלית. עם זאת, יש לזכור שהרשימה היא חלקית, ובכל מקרה מומלץ לבדוק זכאות (ללא עלות) במחלקה הגנאלוגית שלנו, לקבלת תשובה סופית.

מה קורה אם הקהילה היהודית אינה מאשרת את הבקשה?

במידה והקהילה היהודית אינה מאשרת את בקשת הזכאות, אנו מחזירים את מלוא התשלום ללקוח.

מהם התנאים לקבלת דרכון פורטוגלי עבור אדם לא יהודי?

חוק האזרחות (השבות) הפורטוגלי מתיר את תהליך ההתאזרחות ליהודים צאצאי גירוש ספרד ופורטוגל בלבד. לקריאת החוק הפורטוגלי (מתורגם לעברית)

האם יכול לקרות מצב בו החוק הפורטוגלי "מתבטל"?

ממשלת פורטוגל רשאית לבצע שינויים בחוק בכל זמן נתון כראות עיניה. עם זאת, לקוח שהתחיל בקשה הינו באמצע התהליך, והשינויים לא יחולו עליו אלא על המבקשים קדימה.

מה ההבדל בין דרכון פורטוגלי לבין דרכון ספרדי?

גירוש יהודי פורטוגל אינו מוכר וידוע כמו גירוש ספרד אך הוא קשור קשר הדוק אליו - לאחר גירוש יהודי ספרד, רבים מהמגורשים נסו אל פורטוגל השכנה ולאחר 5 שנים - גורשו גם ממנה. בדומה לממשלת פורטוגל, גם ממשלת ספרד איפשרה ליהודים צאצאי הגירוש לממש את זכאותכם ההיסטורית לאזרחות ודרכון ספרדים. עם זאת, החוק קבע את אפשרות ההתאזרחות עד לאוקטובר 2019 בלבד. נכון להיום, אין חוק ספרדי בתוקף המאפשר לצאצאי מגורשי ספרד להוציא אזרחות ספרדית. חשוב להכיר כי ההליך הפורטוגלי אינו מוגבל בזמן, ואינו מחייב את ידיעת השפה או הגעה פיזית לפורטוגל במהלך התהליך.