דרכון פולני כל היתרונות שחשוב להכיר

אלפי אזרחים ישראליים זכאים להוציא אזרחות פולנית, ולאחר מכן להוציא דרכון אירופאי, וזאת בזכות השורשים הפולניים שלהם. על פי הערכות, מדובר על מאות אלפים של אנשים הזכאים לכך, אך בפועל רבים אינם מודעים לכל היתרונות הטמונים בדבר, ולכן לא ממהרים להתחיל את התהליך וחבל. הבאנו בפניכם את כל היתרונות של הוצאת אזרחות פולנית, כולל הסבר על התהליך.

לפני שנתחיל, נסביר כי בשנת 2004 הצטרפה פולין לרשימת המדינות החברות באיחוד האירופי. רק נזכיר שהאיחוד האירופי הוא התאגדות של 28 מדינות ברחבי אירופה, כאשר כולן בעלות מאפיינים של מדינה אחת. המאפיינים הדומים הם הפרלמנט, החוקים, כלכלה משותפת, מטבע אחיד – אירו וסממני ריבונות נוספים.

פולין היא אחת המדינות החברות באיחוד, וזאת לשמחתם של תושבי פולין ואנשים הזכאים להוציא אזרחות פולנית, ולכן אזרחי פולין ושל כל המדינות החברות באיחוד האירופי נהנים ממגוון רב של פריבילגיות השמורות רק למדינות החברות באיחוד. אם כך, במידה ותוציאו אזרחות פולנית, תוכלו להוציא גם דרכון אירופאי וליהנות מכל היתרונות שמייד נפרט עליהם.

היתרונות הבולטים של אזרחים המחזיקים בדרכון פולני :

אפשרות להתגורר בערי אירופה – מחזיקי דרכון אירופאי יוכלו להתגורר עם בני משפחותיהם באירופה ולרכוש דירות למגורים. בפולין הם יוכלו אף לקבל מעמד של תושבים וליהנות מכל הזכויות אותם מעניקה מדינת פולין לאזרחיה.

לימודים ברחבי אירופה – אין ספק שמימון לימודים בארץ הם יקרים ואינם אפשריים לכולם, במיוחד אם תרצו ללמוד מקצועות הדורשים כמה שנים טובות כמו רפואה, הנדסה, אדריכלות וכו’. מחזיקי דרכון אירופי יוכלו ליהנות מלימודים במחירים מסובסדים ובתנאים מועדפים במגוון מוסדות לימוד גבוהים בכל רחבי אירופה. ישראלים רבים כבר מנצלים את הפריבילגיה הזאת, ולומדים באוניברסיטאות מוכרות בכל אירופה מקצועות נחשקים.

אפשרות עבודה באירופה – אזרחי אירופה יוכלו לקבל ויזות ורישיונות עבודה בכל רחבי אירופה ולעבוד כחוק במגוון חברות. מי שרוצה לגוון בחייו ולנסות את מזלו באירופה, פשוט יוכל להוציא דרכון פולני ולעבוד באופן חוקי בכל מקום שיבחר.

לעבור בחופשיות בכל מדינות האיחוד – דרכון אירופאי מאפשר לנוע בחופשיות בכל מדינות אירופה החברות באיחוד האירופי, ללא כל מגבלה ובנוסף מאפשר כניסה לכ-150 מדינות שמגבילות כניסה עם אזרחות ישראלית.

רכישת נדל”ן להשקעה – מחזיקי דרכון אירופאי יוכלו לרכוש נדל”ן להשקעה בכל רחבי אירופה. רק נזכיר שמחירי הנדל”ן הגבוהים בישראל גורמים למשקיעים להסיט את כספם להשקעות מעבר לים, ולרכוש נדל”ן במחירים נמוכים ולקבל על ההשקעה תשואה גבוהה עם צפי לעליית המחיר בעתיד.

תהליך הוצאת דרכון פולני

ממשלת פולין מאפשרת הוצאת דרכון פולני בתנאי אחד – שיהיה הוכחת קשר צאצאי למדינת פולין. כך למשל ילדיהם של אזרחי פולין, יוכלו לקבל באופן אוטומטי אזרחות פולנית, גם אם הם מתגוררים בישראל. גם הנינים והצאצאים של האזרחים יוכלו לקבל דרכון פולני וליהנות מכל ההטבות שהזכרנו. אולם, חשוב לדעת שישנן מוגבלויות מסוימות מטעם מדינת פולין לגבי הזכאות, אך כל מקרה הוא לגופו ונבחן בעת הבקשה.

על מנת להוציא אזרחות פולנית, יש להגיש בקשה לשגרירות לרשויות בפולין ולהוכיח לה שיש לכם קשר דם, וכי אחד ההורים, סבו/סבתו או סבא/סבתא רבה היו אזרחי פולין ולא איבדו את אזרחותם. בשל מורכבות ההוכחה ותהליך הבקשה, מומלץ להיעזר בחברה או במשרד עו”ד המתמחים בתחום ויוכלו לסייע רבות בהגשת בקשה מקצועית הכוללת הכוונה,מציאה ואיתור של כל המסמכים (במידת הצורך), ואף לספק לכם ליווי אישי לאורך כל התהליך.

בדקו עכשיו זכאותכם בחינם

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן