star-icon2

כמה עולה להוציא דרכון אירופאי?

המחיר הוא דינמי, ותלוי במספר המבקשים. הוא כולל עלויות של בדיקת זכאות, שילוח מקומי ובין-לאומי, איתור מסמכים, תרגום מסמכים, ותשלום אגרות. בפספורטוגו, קיימים מסלולי תשלום שונים בפריסה של עד 60 תשלומים, לצד האפשרות לשלם בפעימות לפי קצב התקדמות ההליך. בנוסף, במידה ובקשת הזכאות לא תאושר ע"י הקהילה היהודית, יתבצע החזר כספי מלא.

איך מוציאים דרכון אירופאי?

על מנת לממש את הזכאות לאזרחות אירופאית, יש להתבסס על אחד מחוקי האזרחויות של מדינות החברות באיחוד האירופי. כיום בישראל יש כ-5 מיליון ישראלים הזכאים לאזרחות ודרכון אירופאיים, ביניהם יוצאי המדינות: מרוקו, תוניסיה, אלג'יריה, לוב, מצרים, סוריה, לבנון, יוון, בולגריה, פולין, רומניה ועוד...

מה נותן דרכון אירופאי?

דרכון אירופאי פותח עולם שלם של הזדמנויות, מכיוון ואזרחים אירופאים נהנים משלל זכויות: לימודים מסובסדים באירופה, עבודה חוקית בכל אחת מ-28 מדינות האיחוד האירופי, מגורים חוקיים באירופה, ללא צורך בויזה לארה"ב ולעוד 184 מדינות בעולם, רכישת נדל"ן מניב בתשואות נאות, אזרחות נוספת שעוברת גם לילדים ולנכדים ועוד...

איך אפשר להוציא דרכון אירופאי בקלות?

מימוש הזכאות לאזרחות ודרכון אירופאים הוא הליך המערב גורמים משפטיים רבים. חוקי האזרחויות האירופאיות שונים ממדינה למדינה, ולכל מדינה קיים הליך שונה עם ציר זמן שונה. קלות ופשטות התהליך תלויים גם בחברה המטפלת, וגם בשיתוף הפעולה של המבקשים - בכל הקשור למסירת מסמכים הדרושים במסגרת ההליך.

מי זכאי לקבל דרכון אירופאי?

כ-5 מיליון ישראלים זכאים פוטנציאליים לקבלת אזרחות ודרכון אירופאיים. פספורטוגו מתמחה במימוש הזכאות לאזרחות פורטוגלית, רומנית ופולנית. ניתן לבצע בדיקת זכאות ללא עלות דרך מחלקת חקר השורשים שלנו.

כמה זמן לוקח להוציא דרכון אירופאי?

תהליך הוצאת דרכון אירופאי אורך פרק זמן הנע בין שנה וחצי ועד שלוש שנים, בהתאם למדינה ממנה מבקשים אזרחות ודרכון. לדוגמא - תהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי לוקח כשנה וחצי, בעוד שתהליך הוצאת הדרכון הרומני לוקח כשלוש שנים.

אלו מדינות שייכות לאיחוד האירופאי?

אוסטריה, בלגיה, בולגריה, קרואטיה, צ'כיה, קפריסין, דנמרק, פינלנד, אסטוניה, צרפת, גרמניה, איטליה, יוון, הונגריה, אירלנד, לטביה, הולנד, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, ספרד, פורטוגל, סלובקיה, רומניה, סלובניה, שוודיה, פולין

מה אפשר לעשות עם דרכון אירופאי

אזרח אירופאי זכאי לזכויות אזרחיות ב-28 המדינות המשתייכות לאיחוד האירופי. משמע, הוא יכול ללמוד, לעבוד ולגור בכל אחת ממדינות האיחוד. בנוסף, אזרח אירופאי נע בחופשיות בתוך אירופה אך לא רק, 185 מדינות נוספות ברחיב העולם פתוחות בפניו - כולל ארה"ב ואוסטרליה, ללא צורך בהוצאת ויזה. (הכניסה לארה"ב תלויה במדינה שמעניקה את האזרחות - לא לכל המדינות באיחוד האירופי קיים הסדר שכזה אל מול המעצמה האמריקאית).

האם הדרכון האירופי מקנה ויזת תייר אוטומטית לארה"ב?

לרוב, דרכון אירופי אכן מקנה ויזת תייר אוטומטית לארה"ב. עם זאת, היתר זה הוא בהתאם למדינה ממנה מבקשים אזרחות ודרכון, ובהתאם להסדרים שלה אל מול ארה"ב. בעלי דרכון פורטוגלי או פולני יוכלו להיכנס לארה"ב ללא צורך בהוצאת ויזה, למשך תקופה של עד 90 יום.

האם היתרונות שווים בכל מדינות האיחוד האירופי?

אומנם אזרחות אירופאית מכל אחת ממדינות האיחוד האירופי מאפשרת תנועה חופשית בתוך אירופה, ואת האפשרות לגור ואף לעבוד בכל אחת ממדינות אירופה החברות באיחוד האירופי, אך יש הבדלים בין המדינות האירופאיות בנוגע לקשריהן עם מדינות אחרות בעולם. לכן, לאזרחים של מדינות מסוימות באיחוד מתאפשרת כניסה חופשית למדינות הדורשות ויזה מישראלים, בעוד אזרחות של מדינות אחרות באיחוד דורשת ויזה כזו. כמו כן, קיימים הבדלים בין המדינות השונות במערכת הרווחה, ההשכלה, אפשרויות מימון נדל"ן ועוד.

האם הדרכון האירופאי מקנה כניסה למדינות שאוסרות כניסה עם דרכון ישראלי?

דרכון אירופאי אכן מאפשר כניסה למדינות האוסרות כניסה לישראלים. אך יש לציין כי מדינות מסוימות אוסרות כניסה לאזרחים שרק ביקרו בישראל - כלומר, גם אם ישראלי מחזיק בדרכון אירופאי, הוא עדיין יהיה מנוע כניסה למדינות אלו. מדינות אלה כוללות את כווית, סעודיה, לבנון, סוריה ועוד. בניגוד לכך, יש מדינות שיאפשרו כניסת ישראלים עם דרכון אירופאי: איחוד האמירויות ומלזיה.

האם הדרכון האירופאי מקנה לימודים מסובסדים באירופה?

כן - אזרחות אירופאית מאפשרת ללמוד באירופה באוניברסטאות מהטובות בעולם, עם שכר לימוד מופחת משמעותית ובמדינות מסוימות אף בחינם, בינהן שוודיה, פינלנד, דנמרק, מחוזות שונים בגרמניה ועוד.

האם הדרכון האירופאי מקנה תנאים מקלים להשקעה בנדל"ן?

כן. אזרח זר ללא אזרחות אירופאית מנוע מלרכוש נדל"ן בחלק ממדינות אירופה ללא היתרים מיוחדים, או לחלופין - יכול לרכוש במדינות מסוימות, אך תחת הגבלות אזוריות ולגבי גודל השטח. ישנן גם מדינות אירופאיות שאינן מגבילות כלל אזרחים זרים מלרכוש נדל"ן בשטחן.

איך מוציאים ויזה לאוסטרליה עם דרכון אירופאי

כדי לקבל ויזת תייר או עסקים לאוסטרליה כאזרח אירופאי, יש להוציא ויזת eVisitor אשר ניתנת להנפקה חינם ממש כאן.

האם ילדים אכן מתאזרחים באופן אוטומטי בעקבות הוריהם?

כן, בכל מדינות האיחוד האירופי חוק האזרחות מבוסס, בין היתר, על עקרון הדם - כלומר, אדם הנולד לאב או אם בעלי אזרחות באיחוד האירופי מקבל בירושה אזרחות זו. יש לסייג, אולם, כי במדינות מסוימות באיחוד האירופי יש חוקים המשתנים ממדינה למדינה, העלולים להגביל מקרי קצה מסוימים, ולמנוע מצאצא של אזרחי אירופה לקבל את אזרחותו האירופאית.

האם אזרח ישראלי בעל אזרחות נוספת יוכל לקבל גם אזרחות אירופית?

על פניו כן, אך ישנם מספר סייגים: כישראלי אין בעיה להחזיק אזרחויות נוספות, אך ישנן מדינות אשר לא מאפשרות החזקת אזרחות נוספת. הדבר תלוי בזהות המדינה של אותה אזרחות נוספת שאינה אירופאית, ולכן יש לבדוק כל מקרה לגופו. מנגד לאזרחות האירופאית, רוב מדינות האיחוד האירופי מאפשרות החזקת אזרחויות נוספות, למעט מדינות אחדות כגון הולנד.

מהם המסמכים שעל הלקוח להגיש עבור התהליך?

המסמכים הנדרשים להגשה על מנת לקבל אזרחות אירופאית על בסיס חוק הדם (כלומר, מקרה שבו אחד ההורים אזרח אירופאי ועל כן הצאצא זכאי לאזרחות) הינם לרוב מסמכים המאמתים כי אחד ההורים של מבקש האזרחות אכן אזרח אירופאי. עם זאת, יש לציין כי הדרישות הספציפיות ותהליך ההתאזרחות משתנים ממדינה למדינה.

אדם שלא נולד במדינת ישראל ואין בידיו תעודת לידה - מה יהיה עליו להגיש?

מצב כזה נבדק כל מקרה לגופו: מדינות שונות באירופה דורשות הרכב מסמכים שונה. על פי רוב, כל המסמכים הנדרשים הם כאלה המאמתים שאחד ההורים של המבקש הם אכן אירופאים, ומסמכים המאמתים כי הם אכן הוריו.

האם לקוח שעובד בשירות המדינה (למשל במשרד הביטחון, בצה"ל או בתפקידים ממשלתיים) יכול להוציא דרכון?

החוק משתנה ממדינה למדינה. ישנן מדינות כמו אוסטריה שלא מאפשרות קבלת אזרחות אם המבקש הישראלי משרת או שירת בקבע בצה"ל.

האם הזכאות עוברת בין בני זוג (אם אחד מבני הזוג אינו זכאי, האם יוכל לקבל על סמך זכאות בן/בת זוגו)?

החוק משתנה ממדינה למדינה. ברוב מדינות אירופה בן או בת הזוג זכאים לקבל אזרחות מתוקף אזרחותם של בני זוגם. במדינות מסוימות נדרשת בנוסף תקופת מגורים כלשהי במדינה, לשם קבלת האזרחות.

האם אדם ללא דרכון כלל, או עם דרכון אירופאי שאינו בתוקף, יכול להתחיל את התהליך?

אם לאדם כלשהו יש דרכון אירופאי שאינו בתוקף, ייתכן מאוד כי למרות שהדרכון אינו תקף, הוא או היא עדין מחזיקים באזרחות אירופאית ורק צריכים לחדש את הדרכון. ממש כמו שישראלים צריכים לחדש את דרכונם כל עשר שנים.

האם אדם שאומץ יכול לקבל אזרחות על בסיס הזכאות של הוריו המאמצים?

רוב מדינות האיחוד האירופי אשר מאפשרות הורשה של אזרחותן על בסיס חוק הדם, מאפשרות זאת גם לאדם אשר אומץ בהיותו קטין על ידי מי מאזרחיהן. ישנם סייגים לחוק אשר משתנים ממדינה למדינה.

האם אדם שרק אחד מהוריו יהודים זכאי לדרכון?

הזכות לקבלת אזרחות ודרכון ממדינה אירופאית כלשהי על בסיס חוקי הדם בהם האזרחות עוברת בירושה מאחד ההורים, אינה קשורה להיותם יהודים או לא. למדינות אירופאית מסוימות יש חוקי אזרחות מיוחדים הנוגעים ליהודים, כגון פורטוגל וחוק השבות לצאצאי מגורשי פורטוגל, או גרמניה ואוסטריה המנגישות את אזרחותן לניצולי שואה וצאצאיהם. גם במקרים אלו - אם ניתן להוכיח את הקשר ההיסטורי הרלוונטי דרך הורה יהודי אחד, קריטריון זה אמור להספיק לשם קבלת האזרחות.