בקשת דרכון ליוצאי ספרד 2018-05-03T11:16:44+00:00

בקשת דרכון ליוצאי ספרד

ספרד היא מדינה בעלת אקלים נהדר ואוכלוסייה גאה ומסבירת פנים. אך לא העובדות הללו הן המביאות ישראלים רבים כל כך להגיש בקשת דרכון ליוצאי ספרד. הסיבה העיקרית שמביאה אלפים רבים להגיש בקשת אזרחות ליוצאי ספרד לישראלים נשענת על ההשלכות של אחזקת דרכון שכזה.

מדוע בקשת דרכון ליוצאי ספרד פופולארית כל כך? קודם כל, בקשה שמבוססת על זיקה משפחתית למדינה תהיה בעלת סיכויי הצלחה מקסימליים. כיום, גם בקשת אזרחות לפורטוגל לישראלים וגם בקשה לדרכון ספרדי מבוססים על החלטות חקיקה שנועדו לעודד השתקעות של ישראלים מחדש במדינות הללו. אך מלבד זאת, דרכון ספרדי או פורטוגלי מאפשר השתקעות גם במדינות אחרות של האיחוד האירופי ובמילים אחרות – זה פתח להזדמנויות שלא תסולאנה בפז.

החקיקה והמהפך

השנה הייתה שנת 2015 כאשר ממשלת ספרד השלימה חקיקה שסימלה יותר מכל מהפך היסטורי. החקיקה נועדה לא רק לומר סליחה בפני משפחות מגורשי ספרד אלא גם להזמין אותן לשוב בחזרה. הייתה זו הצהרת כוונות, הצהרה כי בקשת דרכון ליוצאי ספרד תיפול על אוזניים קשובות ולא על אוזניים ערלות. מאותו הזמן, רבים הספיקו להגיש בקשת דרכון ספרדי ואחוז בלתי מבוטל כבר מחזיק בכיסו את הדרכון המיוחל.

גם לפני החקיקה ניתן היה להגיש בקשת דרכון ליוצאי ספרד אולם סיכויי ההצלחה היו נמוכים הרבה יותר. אך כעת, כאשר המדיניות השתנתה, כל מי שיראה כי למשפחתו כיום או בעבר שמורה זיקה לספרד ולקהילת מגורשי ספרד, יוכל בתוך פרק זמן סביר לקבל את הדרכון. אמנם, בקשת אזרחות ליוצאי ספרד לישראלים לא נעשית בתוך חודש, חודשיים או אפילו חצי שנה, אבל בתוך שנתיים, שלוש ולפעמים קצת מעבר לכך ניתן לקבל את הסכמת הרשויות ולהפוך לאזרחים.

אם חשבתם מזה זמן להגיש בקשת דרכון ליוצאי ספרד, פספורטוגו מעמידים לרשותם אנשי מקצוע מעולים. מטפלים גם בהגשת בקשת אזרחות לפורטוגל לישראלים. תחת קורת גג אחת מקבלים ייעוץ משפטי, אנשי מקצוע שפונים בשמכם לרשויות, לקהילות היהודיות, איתור מסמכים ושורשים משפחתיים, עד לקבלת התשובה המיוחלת. בקשת דרכון ספרדי עם פספורטוגו זה אפשרי.

נגישות